Tereny inwestycyjne w JaworzniePortal inwestora

Aktualności

W Jaworznie najniższe bezrobocie

W Jaworznie najniższe bezrobocie

Według najnowszych danych poziom bezrobocia w Jaworznie jest jednym z najniższych w regionie sosnowieckim. Aktualnie w naszym mieście bezrobocie wynosi 10,6 proc., a bez pracy pozostaje około 3,1 tys. osób. Warto zauważyć, że stopa bezrobocia w Jaworznie jest niższa o 1,9 proc. od wskaźnika ogólnopolskiego i na...

Rondo ponownie na sprzedaż

Rondo ponownie na sprzedaż

[ 2012-12-27 ] Już po raz czwarty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można "czasowo" nabyć rondo w centrum Jaworzna. Zwycięzca licytacji otrzyma na rok symboliczny akt własności. A wszystko po to, by wesprzeć XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Inne

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów

[ 2012-12-28 ] Od Nowego Roku zaczną obowiązywać zmienione rozkłady jazdy autobusów J, 304 i 319. Zwiększy się także ilość kursów na niektórych liniach. Ponadto trasy 319 i J-tki zostaną wydłużone odpowiednio do Łubowca i Cezarówki Dolnej.

Komunikat dla przedsiębiorców

Komunikat dla przedsiębiorców

[ 2012-09-14 ] Referat Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie informuje, że 30 września 2012 r. upływa termin wniesienia na rachunek gminy III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Jaworzno na Investfield 2012

Jaworzno na Investfield 2012

[ 2012-11-21 ] Podczas trwającego w Poznaniu Salonu Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, przedstawiciele samorządów lokalnych prezentują oferty swoich regionów. Także Jaworzno przedstawia tam swoja propozycję inwestycyjną oraz potencjał gospodarczy miasta. Targi potrwają do 23 listopada a udział w prestiżowej imprezie wystawienniczej jest częścią trwającej kampanii wizerunkowej, realizowanej pod hasłem "Jaworzno. Daj się wciągnąć".

Moja Firma = Mój Sukces

Moja Firma = Mój Sukces

[ 2012-12-27 ] Trwa rekrutacja do projektu "Moja firma = mój sukces - wsparcie w założeniu firmy osób 50+". Propozycja skierowana jest do osób, które ukończyły 50 lat, planują założyć własną działalność gospodarczą, są bezrobotne lub nieaktywne zawodowo oraz zamieszkują podregion sosnowiecki. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swój udział w projekcie jeszcze tylko do końca roku.

Inne

Miejski Informator Kulturalny

Miejski Informator Kulturalny

[ 2012-12-28 ] Miasto przygotowało pierwszy Miejski Informator Kulturalny stanowiący kalendarium najciekawszych wydarzeń kulturalnych, jakie w styczniu 2013 roku odbędą się w Jaworznie. Począwszy od nowego roku będzie on wydawany cyklicznie - co miesiąc, aby przedstawić jaworznianom ofertę imprez kulturalnych organizowanych w mieście.

Szermierze na podium

Szermierze na podium

[ 2012-12-03 ] Szermierze z Jaworzna zdobyli medale na Mistrzostwach Polski w Szermierce na Wózkach, które odbyły się w Warszawie. Srebrny medal wywalczył Mateusz Proksa, a brązowy Patrycja Haręza. Wszyscy jaworzniccy zawodnicy reprezentowali barwy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "RATOWNIK GÓRNICZY" oraz Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Finał konkursu "Góry nasze Góry"

Finał konkursu "Góry nasze Góry"

[ 2012-11-28 ] Zakończyła się XI edycja konkursu pn. Góry nasze Góry, organizowanego przez jaworznicki oddział PTTK. W zmaganiach podzielonych na część teoretyczną oraz praktyczną brała udział młodzież z jaworznickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody zwycięzcom wręczyli we wtorek - 20 listopada - Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Bańkowski.

Konkurs "Zdrowo Najedzeni"

Konkurs "Zdrowo Najedzeni"

[ 2012-12-03 ] Tesco dla Szkół - "Zdrowo Najedzeni" to konkurs filmowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego tematem jest zdrowe i racjonalne odżywianie. Aby wziąć w nim udział wystarczy nakręcić dwuminutowy filmik dotyczący zdrowego żywienia, a potem czekać na głosy internautów. W konkursowych zmaganiach Jaworzno reprezentują uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie.

Ostrożnie z fajerwerkami!

Ostrożnie z fajerwerkami!

[ 2012-12-27 ] Okres zbliżającego się sylwestra i zabaw karnawałowych sprzyja świętowaniu przy użyciu widowiskowych materiałów pirotechnicznych. Trzeba jednak pamiętać, że nieumiejętne i nieodpowiednie używanie fajerwerków może się przerodzić w sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, a nawet życiu ludzi. O konsekwencjach związanych ze sprzedażą petard nieletnim powinni także pamiętać handlujący.