Rondo na Matejki przejezdne!
2012-12-13 15:13

Rondo na Matejki przejezdne!

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego zakończyli odbiór techniczny nowo powstałego ronda na ul. Matejki i od dzisiaj jest ono w pełni przejezdne i oddane do użytku kierowców.

Spotkanie opłatkowe
2012-12-13 15:12

Spotkanie opłatkowe

Tradycją już jest, że w okresie przedświątecznym w naszym mieście odbywają się spotkania opłatkowe. W miniony wtorek, 12 grudnia na zaproszenie jaworznickiego koła Polskiego Związku Niewidomych, zrzeszającego osoby niewidome i niedowidzące przy świątecznym stole zasiedli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki oraz Ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski, proboszcz Kolegiaty Św. Wojciecha i Św. Katarzyny.

Poczuj magię Świąt
2012-12-13 15:07

Poczuj magię Świąt

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Aby Jaworzno zyskało niepowtarzalną, świąteczną atmosferę, w sobotę - 15 grudnia, przez 5 godzin - od 9:00 do 14:00, na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową odbędzie się kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy.

Betlejemskie Światełko Pokoju
2012-12-13 12:16

Betlejemskie Światełko Pokoju

Mieszkańcy Jaworzna po raz kolejny mogą w tym roku osobiście odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju. Do miasta przywiozą je harcerze. W środę - 19 grudnia po raz piąty przekażą światełko na ręce prezydenta Pawła Silberta.

Wsparcie dla niepełnosprawnych
2012-12-11 13:00

Wsparcie dla niepełnosprawnych

"Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III” to projekt, który będzie realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie w ramach rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Propozycja ta jest skierowana do osób z dysfunkcją ruchową, nieaktywnych zawodowo.

Urząd czynny do godz. 12-ej
2012-12-07 12:28

Urząd czynny do godz. 12-ej

Szanowni Państwo, informujemy, że 24 i 31 grudnia 2012 r. - w Wigilię Bożego Narodzenia i w Sylwestra - wydziały i biura Urzędu Miejskiego w Jaworznie będą czynne od 8:00 do 12:00.

Od.Nowiony Rynek coraz bliżej
2012-12-06 11:55

Od.Nowiony Rynek coraz bliżej

W tym roku - w ramach projektu Rynek Od.Nowa - zmodernizowano już ul. Św. Barbary oraz wybudowano wjazd na parking pod halą od strony ul. Królowej Jadwigi. Obecnie trwa remont ulicy Zielonej, rozpoczynają się również prace, które swoim zakresem obejmują modernizację płyty najważniejszego w mieście placu i zagospodarowanie jego otoczenia. Harmonogram robót przewiduje, że już jesienią przyszłego roku Jaworzno będzie miało nowy rynek, na którym znajdą się m.in. wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanny, skoczki wodne i jawor. Dzięki inwestycji rynek ma szansę dorównać estetyką bibliotece i muzeum, a całość stanie się prawdziwym centrum miasta.

Nie daj się oskubać w sieci!
2012-12-06 11:10

Nie daj się oskubać w sieci!

W sklepach tłok. Przeglądasz oferty internetowych sprzedawców. Liczba kupionych prezentów - zero. Czasu coraz mniej. Znajdujesz w sklepie wirtualnym: kolekcję płyt w atrakcyjnej cenie. To okazja czy pułapka? Poznaj siedem kroków przygotowanych ułatwiających poruszanie się w wirtualnych sklepach.

Jubileusze pożycia małżeńskiego
2012-12-04 14:11

Jubileusze pożycia małżeńskiego

W ubiegłym tygodniu dwadzieścia dwie jaworznickie pary świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości w Urzędzie Miejskim Prezydent Miasta Paweł Silbert odznaczył jubilatów "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta RP.

Energia - Efekt - Środowisko
2012-12-04 11:50

Energia - Efekt - Środowisko

Dwa programy - SOWA - dotyczący energooszczędnego oświetlenia zewnętrznego oraz GAZELA - poświęcony ekologicznym formom transportu, były głównymi tematami LIII Forum Energia - Efekt - Środowisko, które odbyło się 28 listopada w Warszawie. Na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek zaprezentował doświadczenia we wdrażaniu energooszczędnego oświetlenia w Jaworznie.