2008-09-26 10:14

Jaworznicka biblioteka najlepszą przestrzenią na Śląsku według internautów

We wtorek, 30 września zakończył się internetowy konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. W głosowaniu internautów Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie nieoficjalnie zdobyła 4045 punktów i zajęła pierwsze miejsce. Niezależnie od głosów internautów, konkursowe jury wyróżni najlepsze dzieła urbanistyczno-architektoniczne oraz przyzna Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu, w tym głosowania internautów, odbędzie się już 8 października w Galerii Architektury w Katowicach.

2008-09-26 10:12

Kanalizacja na Chełmońskiego już wkrótce

Dobiega końca budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dla mieszkań TBS przy ulicy Chełmońskiego. Realizowane zadanie polegało na budowie ponad 10 kilometrowego odcinka sieci na powierzchni 27 ha. Jednak drzewa, które znajdowały się na trasie budowy, zostały zachowane w nienaruszonym stanie.

2008-09-26 10:09

Utrudnienia w ruchu na Batorego

Okresowych utrudnień w ruchu mogą w najbliższym czasie spodziewać się kierowcy przejeżdżający przez ul. Batorego i ul. Dąbrowskiego. Związane są one z budową przepompowni ścieków ze zlewni Szczakowa do oczyszczalni Jeleń Dąb. Inwestycję, której wartość szacowana jest na blisko 10 mln zl, prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

2008-09-26 10:07

Place targowe w mieście

Prace modernizacyjne targowiska na Leopoldzie dobiegają końca. Już w najbliższym czasie popularny „Manhattan” stanie się nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem prowadzenia drobnego handlu. Jednak w tym roku, pomimo starań Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, nie uda się dokończyć inwestycji na placu targowym w Osiedlu Stałym. Do ogłoszonego przetargu na wykonanie ciągów pieszo-jezdnych przystąpiła tylko jedna firma, której oferta – z powodu niespełnienia wymogów określonych w specyfikacji - została odrzucona, a cały przetarg unieważniono.