Barbórka 2012
2012-12-04 10:40

Barbórka 2012

Jak co roku, z okazji Dnia Górnika przed Urzędem Miejskim pojawiła się orkiestra górnicza. Z muzykami spotkali się Prezydent Miasta Paweł Silbert, Zastępcy Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki i Tadeusz Kaczmarek, a także Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny. Prezydent złożył orkiestrze życzenia, a także podziękował za piękną tradycję, dzięki której co roku podczas Barbórki mieszkańcy Jaworzna mogą usłyszeć pod oknami swoich domów muzykę w wykonaniu orkiestry.

Dyskusja o środkach unijnych
2012-12-03 14:27

Dyskusja o środkach unijnych

W ubiegły czwartek prezydent Paweł Silbert wziął udział w konferencji podsumowującej dotychczasowe działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz poświęconej omówieniu propozycji dalszego rozdziału środków unijnych w latach 2014-2020. Włodarze miast należących do Subregionu Centralnego dyskutowali razem z marszałkiem Adamem Matusiewiczem także o wpływie inwestycji unijnych na rozwój centralnej części Województwa Śląskiego.

Po spotkaniach z mieszkańcami
2012-12-03 14:05

Po spotkaniach z mieszkańcami

W ubiegłym tygodniu na osiedlu Jeziorki odbyło się ostatnie z cyklu 18 spotkań Prezydenta Miasta z mieszkańcami w sprawie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Spotkania to element kampanii informacyjnej, która objęła swym zasięgiem całe miasto. Już wkrótce do mieszkańców trafi również specjalny folder informacyjny, w którym w szczegółach zostanie opisany nowy system.

319 obsłuży trasę Jaworzno-Chrzanów
2012-12-03 11:22

319 obsłuży trasę Jaworzno-Chrzanów

Dobre wieści dla podróżujących na trasie Jaworzno - Chrzanów. Dzięki prowadzonym z inicjatywy prezydenta Pawła Silberta rozmowom doszło do porozumienia, w wyniku którego linia autobusowa 319 zostanie utrzymana. Dodatkowo, by usprawnić komunikację, od nowego roku trasa "J-tki" zostanie wydłużona do przystanku "Cezarówka Autostrada".

Kibice Szczakowianki u prezydenta
2012-12-03 11:15

Kibice Szczakowianki u prezydenta

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej kibice Szczakowianki złożyli na ręce prezydenta Pawła Silberta pismo, w którym wnioskują o zwiększenie wsparcia finansowego dla klubu ze strony Gminy. Przed rozpoczęciem obrad przedstawiciele kibiców spotkali się w tej sprawie z Zastępcą Prezydenta Miasta Tadeuszem Kaczmarkiem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Bańkowskim.

Rondo na Matejki gotowe
2012-11-30 14:59

Rondo na Matejki gotowe

Zgodnie z pierwotnym planem inwestycji, dzisiaj firma Drogopol zakończy prace związane z budową ronda i kładki w rejonie skrzyżowania ulicy Matejki z Trasą Śródmiejską. W związku z koniecznością uzyskania odbiorów technicznych od organów wojewódzkich, droga nie może być jeszcze oddana do użytku kierowców, jednak po przebudowanej trasie będą już od poniedziałku kursowały autobusy PKM.

Podatki nieznacznie, ale w górę
2012-11-30 14:32

Podatki nieznacznie, ale w górę

Na wczorajszej sesji radni podjęli uchwały o stawkach podatków lokalnych w 2013 roku. Zgodnie z ich decyzją opłaty te ulegną w Jaworznie, podobnie jak w większości miast Polski, niewielkiej zmianie.

Sprzedaż lokali użytkowych
2012-11-30 14:13

Sprzedaż lokali użytkowych

Gmina zdecydowała się na sprzedaż części posiadanych lokali użytkowych. Jeszcze w tym roku do przetargu przeznaczonych zostało w sumie dziesięć nieruchomości na Osiedlu Stałym i w centrum Jaworzna.

Podglądamy modernizację rynku
2012-11-28 13:15

Podglądamy modernizację rynku

Prace na centralnym placu miasta w ramach projektu Rynek Od.Nowa będą kolejnymi, które będzie można na bieżąco śledzić na ekranie swojego komputera. Właśnie dzisiaj uruchomiona została kamera, dzięki której jaworznianie zainteresowani prowadzoną inwestycją mogą na bieżąco obserwować postęp robót, nawet bez wychodzenia z domu.

Drugi numer gazety już w gablotach
2012-11-28 10:36

Drugi numer gazety już w gablotach

Na przystankach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej pojawił się właśnie nowy numer "Gazety Przystankowej". Osoby oczekujące na autobus znajdą w niej bieżące informacje z miasta, a właściciele smartfonów po raz kolejny będą mogli zobaczyć także dodatkowe treści multimedialne "zakodowane" w zdjęciach.