Dotacje dla organizacji pozarządowych
2012-11-27 10:50

Dotacje dla organizacji pozarządowych

Prawie 2 mln złotych trafi w 2013 r. do jaworznickich organizacji pozarządowych. Dzięki temu będą one mogły przejąć do realizacji część zadań, które są niezwykle ważne i istotne dla mieszkańców.

Konferencja na temat przemocy
2012-11-27 10:47

Konferencja na temat przemocy

„Jaworzno stawia na rodzinę – Słowo rani bardziej niż ręka” - to hasło dobiegającego końca projektu, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Konferencja podsumowująca projekt, który realizowany jest w Jaworznie od września, odbędzie się 5 grudnia, o godz. 9:00, w sali obrad Urzędu Miejskiego.

Nowy wykonawca sieci
2012-11-26 12:57

Nowy wykonawca sieci

Firma AKRONET, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przygotowanie projektu sieci światłowodowej oraz jej budowę, odstąpiła od podpisania umowy z miastem. W takim przypadku na wykonawcę zlecenia została wybrana spółka ATM Systemy Informatyczne z Warszawy, która uzyskała drugą najwyższą ocenę w postępowaniu i to właśnie ona do listopada 2013 r. wybuduje w Jaworznie 30 km łączy.

Ruszyły prace w rynku (film)
2012-11-26 10:45

Ruszyły prace w rynku (film)

Po serii remontów przeprowadzonych na ulicach przylegających do jaworznickiego rynku, jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace na samej płycie głównej. Wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanny, skoczki wodne i jawor - te elementy już w drugiej połowie 2013 roku pojawią się w rynku. Dzięki temu „serce miasta” zyska całkiem nowe oblicze.

Oddzwaniaj z głową!
2012-11-23 10:31

Oddzwaniaj z głową!

Urząd Komunikacji Elektronicznej otrzymuje sygnały od abonentów oraz samych przedsiębiorców telekomunikacyjnych o nowym niepokojącym zjawisku, którego skala w ostatnim czasie nabiera niepokojącego wymiaru. Sprawa dotyczy metody oszukiwania użytkowników usług telefonicznych, najczęściej abonentów sieci telefonii komórkowych poprzez wykorzystywanie ich  skłonności do oddzwaniania na nieodebrane połączenia.

Nieprawda w "Co Tydzień"
2012-11-21 09:18

Nieprawda w "Co Tydzień"

W związku z artykułem pt. "To pani jeszcze żyje?" zamieszczonym w ubiegłym numerze gazety "Co Tydzień", w którym redaktor naczelny napisał nieprawdziwe informacje uderzające w dobre imię Urzędu Miejskiego i Prezydenta Miasta, Gmina wezwała redakcję do opublikowania przeprosin na pierwszej stronie czasopisma.

Testy elektrycznego autobusu
2012-11-20 10:55

Testy elektrycznego autobusu

Na jaworznickie drogi wyjechał właśnie autobus z napędem elektrycznym. Ekologiczny i cichy pojazd będzie obsługiwał specjalnie w tym celu uruchomioną linię 350. Testy elektrobusu potrwają dwa tygodnie.

Nowe i bezpieczne
2012-11-19 15:46

Nowe i bezpieczne

Urząd Miejski zamierza w najbliższym czasie wymienić samochód osobowy. Pojazd ma już 13 lat i przejechał ponad 303 tysiące kilometrów. Tylko w tym roku trafił już pięć razy do warsztatu samochodowego, a łączne nakłady finansowe na remonty i wymianę części w ciągu ostatnich czterech lat przekroczyły 30 tysięcy złotych. Nowy samochód trafi także do Straży Miejskiej.

Nowe mieszkania w centrum
2012-11-19 13:29

Nowe mieszkania w centrum

Nowe mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, o wysokim standardzie i w korzystnej cenie? Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło kolejną dużą inwestycję. Aktualnie trwa wydawanie kluczy do 30 nowych mieszkań "na własność" przy ul. Partyki. To jednak nie koniec - w sierpniu ruszyła budowa nowego bloku, do którego jesienią przyszłego roku będą mogły się wprowadzić kolejne 23 rodziny.

100 lat Katarzyny Cieślik
2012-11-19 12:45

100 lat Katarzyny Cieślik

19 listopada do grona długowiecznych Polaków dołączyła kolejna jaworznianka - pani Katarzyna Cieślik. Oprócz rodziny, życzenia solenizantce złożyła Halina Prochaska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.