Zielona w remoncie
2012-11-16 13:52

Zielona w remoncie

Ruszają kolejne prace w ramach projektu Rynek Od.Nowa. Już 20 listopada rozpocznie się remont ulicy Zielonej. Aby przebudowa była jak najmniej uciążliwa dla ruchu, prace będą prowadzone etapami, a objazd zostanie skierowany ulicą Pocztową, która stanie się dwukierunkowa. Tymczasowo będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania się i parkowania.

Eksperci o nowej stronie miejskiej
2012-11-16 13:27

Eksperci o nowej stronie miejskiej

Od ubiegłego tygodnia internauci testują nowy serwis internetowy miasta. O ocenę portalu poprosiliśmy także specjalistów z branży IT, którzy sprawdzili m.in. funkcjonalność i dostępność nowej strony, a także przyjrzeli się jej szacie graficznej.

Pieskie życie
2012-11-16 11:33

Pieskie życie

W Polsce żyje ok. 3 milionów bezdomnych psów i kotów. Jednocześnie jesteśmy w Unii Europejskiej rekordzistą pod kątem liczby i wielkości schronisk dla bezpańskich zwierząt. Niestety w żaden sposób nie rozwiązuje to problemu bezdomności czworonogów - każdego roku ich przybywa. Główną przyczyną takiego stanu jest mentalność ludzi, którzy często traktują zwierzęta jako chwilową zabawkę i pozbywają się ich pod byle pretekstem.

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze
2012-11-16 11:32

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze

Jaworzno po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji pomocowej pn. "Szlachetna paczka". Głównym założeniem prowadzonej od 2001 r. kampanii jest idea przekazywania potrzebującym bezpośredniej pomocy - tak by była ona jak najbardziej skuteczna, konkretna i sensowna. W samym Jaworznie na pomoc czeka 13 rodzin, a w całym kraju jest ich kilka tysięcy.

LIVE ze Śródmieścia
2012-11-15 14:50

LIVE ze Śródmieścia

Za nami już czternaście spotkań na temat nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Kolejne odbędzie się w najbliższy piątek, 16 listopada w Urzędzie Miejskim i będzie można śledzić jego przebieg "na żywo" podczas transmisji na internetowej stronie urzędu - www.jaworzno.pl. Dotychczas mieszkańcy rozmawiali z prezydentem Pawłem Silbertem m.in. o sposobie pozbywania się odpadów, a także sprawach związanych z podłączeniem do kanalizacji, remontami dróg i innymi inwestycjami w dzielnicach.

Bezpłatne badania dla mieszkańców
2012-11-14 09:49

Bezpłatne badania dla mieszkańców

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, po raz kolejny w mieście organizowane są bezpłatne badania dla wszystkich, którzy byli lub podejrzewają, że mogli zostać ugryzieni przez kleszcza. Tym razem z pomocy specjalistów będzie mogło skorzystać aż 400 jaworznian. Ponadto w ramach kampanii "Wtorki dla zdrowia" mieszkańcy będą mogli poddać się darmowym badaniom profilaktycznym, m.in. pomiarowi poziomu cholesterolu, cukru, ciśnienia krwi, wagi i słuchu.

Białe zremisowały z czarnymi
2012-11-13 11:28

Białe zremisowały z czarnymi

Patem zakończyło się towarzyskie spotkanie na szczycie jaworznickiego świata szachowego. W pojedynku, w którym w role żywych pionów wcielili się uczniowie, zmierzyli się Prezydent Miasta Paweł Silbert i legenda jaworznickich szachów - Władysław Winiarczyk. Po "meczu pokazowym" symultanę szachową z niemal trzydziestoma przeciwnikami na raz rozegrał także międzynarodowy mistrz Karol Pinkas.

Dopłaty do wywozu azbestu
2012-11-13 08:49

Dopłaty do wywozu azbestu

Jeszcze tylko przez kilka dni - do 15 listopada - można ubiegać się o dofinansowanie do wywozu i utylizacji azbestu w tym roku. Dzięki prowadzonym przez miasto dopłatom, z których skorzystało już ponad 1000 właścicieli budynków, w ciągu dziesięciu lat szacowana ilość wyrobów zawierających azbest spadła o połowę.

Internet coraz bliżej dzielnic
2012-11-12 10:05

Internet coraz bliżej dzielnic

W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty bardzo ważny przetarg, który pozwala na rozpoczęcie fizycznych prac w terenie i finalizację projektu zakładającego doprowadzenie szerokopasmowego Internetu do wszystkich dzielnic Jaworzna. Zgodnie z przygotowana umową, wykonawca zaprojektuje i wybuduje niezbędną infrastrukturę do listopada 2013 r.

Zmiany na ul. Armii Krajowej
2012-11-09 12:35

Zmiany na ul. Armii Krajowej

Wczoraj po południu została zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Katowicką w Osiedlu Stałym. Teraz pierwszeństwo mają kierowcy wyjeżdżający z podporządkowanej dotychczas ul. Armii Krajowej, a ustąpić muszą ci nadjeżdżający od strony Dąbrowy Narodowej. Dodatkowo - zgodnie z wnioskami mieszkańców, umożliwiono kierującym zawracanie na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Wojska Polskiego.