Jarmark już za nami

utworzono: 2012-12-17 15:47
— w kategorii:

Stoiska z niepowtarzalnymi prezentami i ozdobami świątecznymi, wspólne śpiewanie kolęd oraz choinki dla odwiedzających - na to wszystko mogli liczyć mieszkańcy, którzy w minioną sobotę wzięli udział w Jaworznickim Jarmarku Bożonarodzeniowym. W ciągu pięciogodzinnej imprezy stragany ustawione na parkingu przed halą Widowiskowo - Sportową odwiedziło kilka tysięcy osób.

Podczas jarmarku na specjalnie przygotowanych stoiskach jaworznianie mogli obejrzeć i kupić m.in. ręcznie wykonane bombki choinkowe, stroiki świąteczne oraz wyszywane obrusy. Były także kartki z życzeniami, aniołki, bombki, miniaturowe choinki i słodkie wypieki. Jarmark był zatem znakomitą okazją, by uzupełnić wystrój domu czy też mieszkania o niebanalne i pomysłowe ozdoby. Swoje "towary" na straganach prezentowały szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz stowarzyszenia.

Stoiska z prezentami i ozdobami to jednak nie jedyna atrakcja Jaworznickiego Jarmarku Świątecznego. W rejonie straganów ustawiona była także mała scena, na której swój program artystyczny zaprezentowały jaworznickie zespoły oraz wychowankowie placówek oświatowych, klubów młodzieżowych i świetlic Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Przed sceną na wszystkich czekał św. Mikołaj i Skrzat, którzy przeprowadzili zabawy dla najmłodszych oraz spektakl „Gerda” wystawiony przez „Teatr Sztuk”. Ponadto odwiedzający mogli posilić się gorącym żurkiem oraz domowymi wypiekami.

JarmarkSpecjalną niespodzianką przygotowaną dla uczestników Jarmarku była możliwość otrzymania żywej choinki -  tak więc 50 drzewek trafiło do domów jaworznian.

- Bardzo się cieszę, że jarmark świąteczny po raz kolejny spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Jaworzna - mówił obecny na jarmarku Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. - Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem, warto dzielić ten świąteczny nastrój z innymi, a jarmark  jest doskonałą okazją dla jaworznian, abyśmy wspólnie poczuli atmosferę świąt. Na pewno będzie on już tradycją w naszym mieście i na stałe zagości w kalendarzu imprez miejskich.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego było Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna. Sponsorami wydarzenia byli: DB Schenker Rail Polska oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chrzanów.