"Od miasta do metropolii - drogi rozwoju Europy"

utworzono: 2009-11-05 11:26
— w kategorii: ,

Metropolia "Silesia" zaprasza do udziału w konferencji pt. "Od miasta do metropolii - drogi rozwoju Europy", która odbędzie się 19 i 20 listopada 2009 r. przy ul. 1 Maja 133 w Katowicach. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Celem konferencji jest upowszechnianie idei metropolitalności, a także przybliżenie procesu tworzenia metropolii w Polsce, w tym refleksja nad perspektywami rozwoju społeczno-gospodarczego Metropolii „Silesia”.

Tematyka ta wpisuje się w coraz powszechniej toczącą się dyskusję na temat kierunków rozwoju miast europejskich - ich kreowania, konkurencyjności i promocji. Zaproszeni prelegenci to osobistości świata polityki, przedstawiciele władz szczebla rządowego, regionalnego i lokalnego oraz specjaliści z różnych dziedzin, m.in. Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht oraz Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

Więcej informacji na www.konferencja.gzm.org.pl

Do pobrania:
Program konferencji pt. "Od miasta do metropolii – drogi rozwoju Europy"