Poczuj magię Świąt

utworzono: 2012-12-13 16:07
— w kategorii:

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Aby Jaworzno zyskało niepowtarzalną, świąteczną atmosferę, w sobotę - 15 grudnia, przez 5 godzin - od 9:00 do 14:00, na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową odbędzie się kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy.

- Zeszłoroczna inicjatywa zorganizowania w naszym mieście Jarmarku Bożonarodzeniowego bardzo spodobała się jaworznianom, którzy licznie wzięli w nim udział - cieszy się Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. - Na pewno będzie on już tradycją w naszym mieście i na stałe zagości w kalendarzu imprez miejskich. Tym bardziej, że obserwujemy coraz większe zainteresowanie tą imprezą.

jarmark 2012dW tym roku w jarmarku wezmą udział szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawcze, a także stowarzyszenia. Na specjalnie przygotowanych stoiskach wychowankowie placówek będą sprzedawali własnoręcznie wykonane świąteczne elementy dekoracyjne. Jarmark będzie więc znakomitą okazją, by uzupełnić wystrój swojej świątecznej choinki o wykonane ręcznie niebanalne ozdoby i zakupić drobne prezenty dla swoich bliskich. Organizatorem Jarmarku jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu, które na tą okazję przygotuje także program artystyczny.

- Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem, warto dzielić ten świąteczny nastrój z innymi, a jarmark będzie okazją dla jaworznian, aby wspólnie poczuć atmosferę świąt. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wzięcia w nim udziału - mówi prezydent Kaczmarek.

Tradycyjnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście pojawi się także żywa szopka. W tym roku znajdować się będzie na parkingu pomiędzy Biblioteką a Muzeum Miasta.

Zobacz filmowe zaproszenie na tegoroczny jarmark na portalu YouTube.