Podlewanie ogrodu może być tańsze

utworzono: 2012-07-02 13:31
— w kategorii: ,

Nawet kilkadziesiąt złotych można zaoszczędzić na podlewaniu ogrodu. Wystarczy zamontować dodatkowy licznik ogrodowy mierzący ilość wody wykorzystywanej do jego nawadniania.

- Jeśli w ogrodzie nie ma zamontowanego wodomierza, właściciel działki płaci zarówno za zużytą na niej wodę, jak i za ścieki - wyjaśnia Sławomir Grucel z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Zainstalowanie dodatkowego licznika powoduje zmniejszenie wydatków o koszty kanalizacji.

Przykładowo: jeśli w danym okresie rozliczeniowym zużyjemy 10 kubików wody, w tym 4 na podlewanie ogrodu, to opłata za kanalizację będzie wyliczana w oparciu tylko o 6 kubików. W przypadku braku wodomierza ogrodowego opłata za kanalizacje będzie naliczana za zużycie 10 kubików. Koszty ewentualnego rozdziału instalacji wodociągowej oraz zakupu dodatkowego wodomierza ponoszą właściciele posesji, jego plombowanie natomiast będzie darmowe. Aby zamontować dodatkowy licznik ogrodowy należy złożyć wniosek w siedzibie MPWiK o wydanie warunków technicznych dla zabudowy wodomierza ogrodowego. Następnie wykonać prace techniczne na wewnętrznej sieci wodociągowej, by w końcu  zgłosić nowy licznik do odbioru i plombowania. Wszyscy mieszkańcy, których posesja podłączona jest do sieci kanalizacyjnej mogą skorzystać z możliwości założenia wodomierza ogrodowego.

Druki dostępne są na stronie www.mpwik.jaworzno.pl w zakładce Warunki techniczne oraz w siedzibie MPWiK przy ulicy św. Wojciecha 34.