Rondo ponownie na sprzedaż

utworzono: 2012-12-27 17:53
— w kategorii: ,

Już po raz czwarty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można "czasowo" nabyć rondo w centrum Jaworzna. Zwycięzca licytacji otrzyma na rok symboliczny akt własności. A wszystko po to, by wesprzeć XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy regularnie wspiera jaworznickie placówki medyczne. Corocznie w działania WOŚP włącza się z wielkim zaangażowaniem wielu mieszkańców Jaworzna, w szczególności młodzież. Swoistego rodzaju jaworznicka tradycją stało się już to, że wspierając WOŚP i biorąc udział w aukcji każdy może nabyć prawo do czasowego nazwania ronda znajdującego się w samym centrum Jaworzna.

- Zwycięzca licytacji otrzyma symboliczny akt własności i będzie miał prawo do zamieszczenia na tablicy ustawionej na terenie ronda imienia i nazwiska lub nazwy firmy - wyjaśnia prezydent Paweł Silbert. - Tabliczka będzie zawierała również informację, że rondo zostało zlicytowane podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Taka niezwykła licytacja w Jaworznie odbędzie się po raz czwarty. W minionych latach prezydent Paweł Silbert przeznaczał na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy różnego rodzaju przedmioty, jednak w 2010 roku po raz pierwszy zdecydował się "sprzedać" fragment miasta.

Od czerwca 2012 roku, rondo o średnicy 40 m znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej oficjalnie nosi nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co stanowi podziękowanie i jest wyrazem uznania za jej działalność charytatywną.

Rondo oraz inne przedmioty przekazane na WOŚP będzie można licytować za pośrednictwem serwisu Allegro. Tradycyjnie na ulicach miasta zbiórkę pieniędzy poprowadzą także wolontariusze. Środki zebrane podczas XXI finału Wielkiej Orkiestry zostaną przeznaczone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.