Wsparcie dla niepełnosprawnych

utworzono: 2012-12-11 13:00

"Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III” to projekt, który będzie realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie w ramach rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Propozycja ta jest skierowana do osób z dysfunkcją ruchową, nieaktywnych zawodowo.

Projekt, który adresowany jest do osób w wieku pomiędzy 16 a 59 rokiem życia w przypadku kobiet i 64 w przypadku mężczyzn, oferuje porady zawodowe, prawne oraz psychologiczne, a szczególnym udogodnieniem będzie możliwość spotkań w domu lub innym dogodnym dla klienta miejscu.

- Zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z konsultacji z rehabilitantem, logopedą czy też lekarzem medycyny pracy – wyjaśnia Wiesława Polańska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. - W ramach programu będą organizowane warsztaty, szkolenia podnoszące kwalifikacje oraz zawodowe. Beneficjenci projektu mogą także liczyć na wsparcie w podjęciu lub kontynuowaniu nauki, zakupie sprzętu ułatwiającego naukę i pracę a także na pomoc asystenta.

Program zapewnia pomoc nie tylko osobom z niepełnosprawnością, ale również ich opiekunom oraz pracodawcom, którzy zatrudniają bądź chcą zatrudnić osoby niepełnosprawne.

Współorganizatorem projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji w Katowicach.
Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie stowarzyszenia:
Centrum Integracji w Katowicach,
ul. Lompy 14, pokój 416
tel.: 32 605 38 50 lub 505 606 661