Drogi będą jak nowe
2012-10-30 09:38

Drogi będą jak nowe

W Jaworznie trwają intensywne prace związane z rozbudową i modernizacją kanalizacji. Na ulicach północnych dzielnic miasta gołym okiem widać, jak postępują roboty. Koparki układają kolejne kilometry rur. Do tej pory Góra Piasku i Długoszyn zyskały ponad 11 km sieci kanalizacyjnej, odtworzono drogi gruntowe oraz te, których nawierzchnia wykonana była z kostki. Wkrótce rozpocznie się także remont dróg o nawierzchni bitumicznej.

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców
2012-10-26 10:14

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

W jaworznickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędą się bezpłatne szkolenia dla klientów placówki. By zgłębić arkana przepisów dotyczących m.in. wypełniania wniosków w zakresie ulg i umorzeń wystarczy w poniedziałek, 29 października wziąć udział w warsztatach.

W Jeleniu zaozonują wodę
2012-10-23 08:50

W Jeleniu zaozonują wodę

Dwustopniowa filtracja, system ozonowania, dezynfekcji i zabijania bakterii - to wszystko od przyszłego roku będzie funkcjonować na ujęciu wody pitnej w Jeleniu. Dzięki temu mieszkańcy zyskają lepszej jakości wodę.

Segregacja się opłaca
2012-10-22 13:34

Segregacja się opłaca

Nie jest trudna. Wystarczy trochę dobrej woli i konsekwencji. Wystarczy nauczyć się pewnych odruchów, zapamiętać kilka zasad. Nic trudnego. Śmieci segregować potrafią nawet dzieci. Pracy przy tym niedużo, a korzyści dla środowiska - bezcenne.

Poprawa widoczności na skrzyżowaniach
2012-10-17 12:05

Poprawa widoczności na skrzyżowaniach

Trwa zabudowa luster drogowych na trzech skrzyżowaniach w Dąbrowie Narodowej. Nowe elementy mają poprawić bezpieczeństwo kierowców przejeżdżających przez skrzyżowania.

Koniec prac na ulicy Kilińskiego
2012-10-17 10:22

Koniec prac na ulicy Kilińskiego

Blisko trzy miesiące trwała wymiana rur wodno-kanalizacyjnych w ulicy Kilińskiego w Szczakowej. Dzięki przeprowadzonym pracom powstała nowa infrastruktura wodno-kanalizacyjna o długości 200 metrów. Oprócz nowych instalacji przesyłowych mieszkańcy zyskali także odremontowaną drogę.

Ankieta na temat komunikacji - badania uzupełniające
2012-10-15 13:55

Ankieta na temat komunikacji - badania uzupełniające

By w przyszłości lepiej dopasować układ komunikacyjny do potrzeb jaworznian, miasto przeprowadzi wśród mieszkańców uzupełniające badania ankietowe, które pozwolą określić ich preferencje podróżowania. Jest to część dużego opracowania analizującego układ komunikacyjny Jaworzna. Ankieterzy ruszą w teren już w najbliższy wtorek, 16 października i odwiedzą wylosowanych mieszkańców Jaworzna. Badania potrwają do 15 listopada.

Jaworzno w czołówce rankingu "Wspólnoty"
2012-10-15 12:55

Jaworzno w czołówce rankingu "Wspólnoty"

Jaworzno zajęło szóste miejsce w tegorocznym rankingu powiatów grodzkich czasopisma "Wspólnota". Tworząc zestawienie gazeta wzięła pod uwagę inwestycje samorządowe w dziedzinie transportu, gospodarki komunalnej i gospodarki mieszkaniowej.

Kody 2D na przystankach
2012-10-08 13:31

Kody 2D na przystankach

Jaworznickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej - jako pierwsze w regionie, wprowadzi kolejne udogodnienie dla pasażerów. Przy nazwach przystanków widniejących w gablotach na rozkłady jazdy pojawią się kody 2D. Dzięki nim każdy pasażer posiadający telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją umożliwiającą ich odczyt będzie mógł - po uprzednim zeskanowaniu obrazka, przejść bezpośrednio do serwisu mobilnego.

Ulica św. Barbary będzie nieprzejezdna
2012-10-05 14:07

Ulica św. Barbary będzie nieprzejezdna

Trwa kompleksowy remont ul. św. Barbary, realizowany w ramach projektu "Rynek od.Nowa". Ostatni etap prac, który rozpocznie się 8 października, przewiduje całkowite zamknięcie drogi, za wyjątkiem skrzyżowania z ul. Waryńskiego.

• Projekt: Miasto Twarzą do Autostrady
  • Projekt: Rynek od.nowa