ITD wkracza do Jaworzna
2012-10-05 09:46

ITD wkracza do Jaworzna

Miasto rozpoczęło współpracę z Inspekcją Transportu Drogowego. Celem wspólnych działań jest eliminacja ruchu ciężkiego z dróg miejskich. Pomimo, że na wielu drogach lokalnych obowiązują ograniczenia tonażu, przepisy w tym zakresie są przez kierowców ciężarówek notorycznie łamane.

Nowe znaki na ul. Martyniaków
2012-10-03 11:44

Nowe znaki na ul. Martyniaków

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wdrożył projekt organizacji ruchu na ul. Martyniaków. Dodatkowe oznakowanie pionowe zostało postawione na odcinku od skrzyżowania z ul. Promienną do ronda przy ul. Młynarskiej.

W Szczakowej remonty na finiszu
2012-10-02 09:16

W Szczakowej remonty na finiszu

W Szczakowej zakończyła się budowa miejsc postojowych oraz modernizacja chodników przy ul. Koszarowej i Jaworznickiej. Aktualnie - po zakończonej budowie kanalizacji - trwa układanie nowej nawierzchni jezdni na ul. Kilińskiego.

Czas na drogi gruntowe
2012-10-02 08:23

Czas na drogi gruntowe

Dobiegają końca duże inwestycje drogowe w mieście, na które pozyskano pieniądze z funduszy Unii Europejskiej, jak i innych źródeł zewnętrznych. W związku z tym w najbliższych latach ciężar modernizacji i remontów dróg z głównego ciągu komunikacyjnego zostanie przeniesiony na drogi gminne i gruntowe. Już w budżecie miasta na 2013 rok zaplanowano na te zadania 6,5 miliona złotych.

Przyłącza kanalizacyjne z dodatkową dotacją
2012-10-01 09:29

Przyłącza kanalizacyjne z dodatkową dotacją

W czterech północnych dzielnicach Jaworzna realizowany jest projekt kanalizacyjny. Do 2015 roku blisko 13 tys. mieszkańców zyska możliwość dogodnego podłączenia się do sieci sanitarnej, a dzięki specjalnemu systemowi dotacji, podłączenie to może zostać zrealizowane przy niewielkich nakładach finansowych.

Prawie 8 mln zł oszczędności!
2012-09-25 14:52

Prawie 8 mln zł oszczędności!

Spółka Tauron dostarczy ponad 191 GWh energii elektrycznej do 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 samorządowych spółek i instytucji. Przeprowadzająca w imieniu całej grupy przetarg gmina Świętochłowice wskazała dziś najkorzystniejszą ofertę. Oszczędności, jakie powstały w wyniku przetargu wynoszą blisko 8 mln złotych.

Dzień bez Samochodu
2012-09-21 11:48

Dzień bez Samochodu

Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu prowadzony jest pod hasłem "Zostań ekojeźdźcem! Oszczędź na paliwie 1000 zł rocznie!". Tradycyjnie już, w ramach obchodów w Jaworznie, zorganizowany będzie Dzień bez Samochodu. W sobotę - 22 września - każdy właściciel auta będzie mógł podróżować komunikacją miejską za darmo.

Zamknięcie Górnośląskiej i Szczakowskiej
2012-09-21 11:42

Zamknięcie Górnośląskiej i Szczakowskiej

W związku z prowadzoną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozbudową sieci kanalizacyjnej w dzielnicy Góra Piasku, w najbliższy weekend, od 22 do 23 września zostanie zamknięty dla ruchu fragment ul. Górnośląskiej oraz ul. Szczakowskiej.

Lokale i garaże do wynajęcia
2012-09-20 14:35

Lokale i garaże do wynajęcia

Już 3 października odbędzie się licytacja stawki czynszu za wolne gminne lokale użytkowe i garaże. Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród 19 lokali i 2 garaży.

Szansa na nowe mieszkania
2012-09-19 14:26

Szansa na nowe mieszkania

Kto zamieszka w nowo powstałych blokach przy ul. Sportowej? Kiedy pierwsi lokatorzy będą mogli przeprowadzić się do nowych mieszkań? Jak nowe osiedle wpłynie na politykę mieszkaniową miasta? Na te i inne pytania odpowiada Tadeusz Kaczmarek - Zastępca Prezydenta Miasta.

• Projekt: Miasto Twarzą do Autostrady
  • Projekt: Rynek od.nowa