Nowa sieć wodociągowa na Podłężu

utworzono: 2012-12-04 16:44
— w kategorii: ,

Trwają kolejne prace wodociągowe na Podłężu. Tym razem w rejonie ulicy Towarowej powstaje nowa sieć wodociągowa. Jej wartość szacowana jest na pół miliona zł.

To już kolejna edycja prac wodociągowych na Podłężu. W 2010 roku wymieniono 600 metrów sieci magistralnej, doprowadzającej wodę zimną do osiedla. Natomiast w 2011 roku przeprowadzono wymianę kilometrowego odcinka wodociągu wewnątrz osiedla. Wtedy nową sieć wybudowano w ulicy Wilczej oraz Alei Piłsudskiego dla 10 budynków mieszkalnych.

- Obecnie wymieniane są rury w ulicy Towarowej - od skrzyżowania ulicy Wilczej z Al. Piłsudskiego, aż do skrzyżowania ulicy Towarowej z Mostową. Łącznie budowanych jest 700 metrów nowej sieci magistralnej oraz 300 metrów nowych przyłączy - wyjaśnia Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Prace mają zakończyć się na początku 2013 roku.