Testy elektrycznego Solarisa

utworzono: 2012-12-27 11:16
— w kategorii:

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej testuje kolejny autobus z napędem elektrycznym. Do 1 stycznia ekologiczny i cichy pojazd będzie obsługiwał wybrane kursy na linii 370.

- Sądzimy, że autobusy elektryczne jako bardziej ekologiczne stanowić mogą istotną alternatywę względem pojazdów spalinowych - wyjaśnia Tomasz Wilgos, rzecznik jaworznickiego PKM-u. - Dbałość o lokalne środowisko powoduje konieczność poszukiwania jeszcze lepszych niż dotychczas stosowane sposobów ochrony natury i tym samym podniesienie jakości życia w mieście.

Wedle zapewnień producenta autobus Solaris Urbino 8.9 LE Electric jest cichy, czysty i tani w eksploatacji. Szczegółowe informacje o pojeździe można znaleźć na stronie internetowej - www.solarisbus.pl

Autobus obsługuje wybrane kursy na linii 370. Odjazdy oznaczono specjalną ikoną w internetowym rozkładzie jazdy linii 370.

- Zastrzegamy jednak, że w razie ewentualnych awarii autobusu oraz na czas koniecznych do wykonania przeglądów technicznych związanych z przeprowadzanymi testami, pojazd elektryczny zostanie zastąpiony autobusem wykorzystywanym zwyczajowo w codziennej komunikacji - dodaje Tomasz Wilgos.