Jaworzno na Investfield 2012
2012-11-21 10:30

Jaworzno na Investfield 2012

Podczas trwającego w Poznaniu Salonu Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, przedstawiciele samorządów lokalnych prezentują oferty swoich regionów. Także Jaworzno przedstawia tam swoja propozycję inwestycyjną oraz potencjał gospodarczy miasta. Targi potrwają do 23 listopada a udział w prestiżowej imprezie wystawienniczej jest częścią trwającej kampanii wizerunkowej, realizowanej pod hasłem "Jaworzno. Daj się wciągnąć".

Szansa dla niezdecydowanych
2012-11-19 14:07

Szansa dla niezdecydowanych

Jeśli dotychczas ktoś nie zdecydował się jeszcze na podpisanie umowy z wodociągami, ma na to niecały miesiąc. W przyszłości tak korzystne warunki finansowania budowy przyłącza kanalizacyjnego mogą już nie funkcjonować.

Drogi będą jak nowe
2012-10-30 09:38

Drogi będą jak nowe

W Jaworznie trwają intensywne prace związane z rozbudową i modernizacją kanalizacji. Na ulicach północnych dzielnic miasta gołym okiem widać, jak postępują roboty. Koparki układają kolejne kilometry rur. Do tej pory Góra Piasku i Długoszyn zyskały ponad 11 km sieci kanalizacyjnej, odtworzono drogi gruntowe oraz te, których nawierzchnia wykonana była z kostki. Wkrótce rozpocznie się także remont dróg o nawierzchni bitumicznej.

Szkolenia dla osób 50+
2012-10-29 11:32

Szkolenia dla osób 50+

Projekt "Wykwalifikowani i konkurencyjni" to atrakcyjna propozycja bezpłatnych szkoleń dla osób powyżej pięćdziesiątego roku życia, mieszkających lub pracujących na terenie województwa śląskiego. To szansa dla tych, którzy posiadają wykształcenie podstawowe, zawodowe lub średnie i - co najistotniejsze - pragną zdobyć nowe kwalifikacje i uprawnienia zawodowe cenione na rynku pracy.

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców
2012-10-26 10:14

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

W jaworznickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędą się bezpłatne szkolenia dla klientów placówki. By zgłębić arkana przepisów dotyczących m.in. wypełniania wniosków w zakresie ulg i umorzeń wystarczy w poniedziałek, 29 października wziąć udział w warsztatach.

W Jeleniu zaozonują wodę
2012-10-23 08:50

W Jeleniu zaozonują wodę

Dwustopniowa filtracja, system ozonowania, dezynfekcji i zabijania bakterii - to wszystko od przyszłego roku będzie funkcjonować na ujęciu wody pitnej w Jeleniu. Dzięki temu mieszkańcy zyskają lepszej jakości wodę.

Segregacja się opłaca
2012-10-22 13:34

Segregacja się opłaca

Nie jest trudna. Wystarczy trochę dobrej woli i konsekwencji. Wystarczy nauczyć się pewnych odruchów, zapamiętać kilka zasad. Nic trudnego. Śmieci segregować potrafią nawet dzieci. Pracy przy tym niedużo, a korzyści dla środowiska - bezcenne.

Poprawa widoczności na skrzyżowaniach
2012-10-17 12:05

Poprawa widoczności na skrzyżowaniach

Trwa zabudowa luster drogowych na trzech skrzyżowaniach w Dąbrowie Narodowej. Nowe elementy mają poprawić bezpieczeństwo kierowców przejeżdżających przez skrzyżowania.

Koniec prac na ulicy Kilińskiego
2012-10-17 10:22

Koniec prac na ulicy Kilińskiego

Blisko trzy miesiące trwała wymiana rur wodno-kanalizacyjnych w ulicy Kilińskiego w Szczakowej. Dzięki przeprowadzonym pracom powstała nowa infrastruktura wodno-kanalizacyjna o długości 200 metrów. Oprócz nowych instalacji przesyłowych mieszkańcy zyskali także odremontowaną drogę.

Ankieta na temat komunikacji - badania uzupełniające
2012-10-15 13:55

Ankieta na temat komunikacji - badania uzupełniające

By w przyszłości lepiej dopasować układ komunikacyjny do potrzeb jaworznian, miasto przeprowadzi wśród mieszkańców uzupełniające badania ankietowe, które pozwolą określić ich preferencje podróżowania. Jest to część dużego opracowania analizującego układ komunikacyjny Jaworzna. Ankieterzy ruszą w teren już w najbliższy wtorek, 16 października i odwiedzą wylosowanych mieszkańców Jaworzna. Badania potrwają do 15 listopada.

• Projekt: Miasto Twarzą do Autostrady
  • Projekt: Rynek od.nowa