Jaworzno w czołówce rankingu "Wspólnoty"
2012-10-15 12:55

Jaworzno w czołówce rankingu "Wspólnoty"

Jaworzno zajęło szóste miejsce w tegorocznym rankingu powiatów grodzkich czasopisma "Wspólnota". Tworząc zestawienie gazeta wzięła pod uwagę inwestycje samorządowe w dziedzinie transportu, gospodarki komunalnej i gospodarki mieszkaniowej.

Kody 2D na przystankach
2012-10-08 13:31

Kody 2D na przystankach

Jaworznickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej - jako pierwsze w regionie, wprowadzi kolejne udogodnienie dla pasażerów. Przy nazwach przystanków widniejących w gablotach na rozkłady jazdy pojawią się kody 2D. Dzięki nim każdy pasażer posiadający telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją umożliwiającą ich odczyt będzie mógł - po uprzednim zeskanowaniu obrazka, przejść bezpośrednio do serwisu mobilnego.

Ulica św. Barbary będzie nieprzejezdna
2012-10-05 14:07

Ulica św. Barbary będzie nieprzejezdna

Trwa kompleksowy remont ul. św. Barbary, realizowany w ramach projektu "Rynek od.Nowa". Ostatni etap prac, który rozpocznie się 8 października, przewiduje całkowite zamknięcie drogi, za wyjątkiem skrzyżowania z ul. Waryńskiego.

ITD wkracza do Jaworzna
2012-10-05 09:46

ITD wkracza do Jaworzna

Miasto rozpoczęło współpracę z Inspekcją Transportu Drogowego. Celem wspólnych działań jest eliminacja ruchu ciężkiego z dróg miejskich. Pomimo, że na wielu drogach lokalnych obowiązują ograniczenia tonażu, przepisy w tym zakresie są przez kierowców ciężarówek notorycznie łamane.

Nowe znaki na ul. Martyniaków
2012-10-03 11:44

Nowe znaki na ul. Martyniaków

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wdrożył projekt organizacji ruchu na ul. Martyniaków. Dodatkowe oznakowanie pionowe zostało postawione na odcinku od skrzyżowania z ul. Promienną do ronda przy ul. Młynarskiej.

W Szczakowej remonty na finiszu
2012-10-02 09:16

W Szczakowej remonty na finiszu

W Szczakowej zakończyła się budowa miejsc postojowych oraz modernizacja chodników przy ul. Koszarowej i Jaworznickiej. Aktualnie - po zakończonej budowie kanalizacji - trwa układanie nowej nawierzchni jezdni na ul. Kilińskiego.

Czas na drogi gruntowe
2012-10-02 08:23

Czas na drogi gruntowe

Dobiegają końca duże inwestycje drogowe w mieście, na które pozyskano pieniądze z funduszy Unii Europejskiej, jak i innych źródeł zewnętrznych. W związku z tym w najbliższych latach ciężar modernizacji i remontów dróg z głównego ciągu komunikacyjnego zostanie przeniesiony na drogi gminne i gruntowe. Już w budżecie miasta na 2013 rok zaplanowano na te zadania 6,5 miliona złotych.

Przyłącza kanalizacyjne z dodatkową dotacją
2012-10-01 09:29

Przyłącza kanalizacyjne z dodatkową dotacją

W czterech północnych dzielnicach Jaworzna realizowany jest projekt kanalizacyjny. Do 2015 roku blisko 13 tys. mieszkańców zyska możliwość dogodnego podłączenia się do sieci sanitarnej, a dzięki specjalnemu systemowi dotacji, podłączenie to może zostać zrealizowane przy niewielkich nakładach finansowych.

Prawie 8 mln zł oszczędności!
2012-09-25 14:52

Prawie 8 mln zł oszczędności!

Spółka Tauron dostarczy ponad 191 GWh energii elektrycznej do 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 samorządowych spółek i instytucji. Przeprowadzająca w imieniu całej grupy przetarg gmina Świętochłowice wskazała dziś najkorzystniejszą ofertę. Oszczędności, jakie powstały w wyniku przetargu wynoszą blisko 8 mln złotych.

Jaworzno - miasto przyjazne inwestorom
2012-09-24 11:00

Jaworzno - miasto przyjazne inwestorom

W mediach polskich i zagranicznych trwa największa w historii miasta kampania promująca potencjał inwestycyjny Jaworzna. Już teraz na terenie gminy działalność prowadzi prawie 7 tys. 800 podmiotów gospodarczych. Cały czas staramy się jednak o pozyskanie nowych inwestorów, dla których przygotowaliśmy niemal 100 hektarów terenów inwestycyjnych.

• Projekt: Miasto Twarzą do Autostrady
  • Projekt: Rynek od.nowa