Dzień bez Samochodu
2012-09-21 11:48

Dzień bez Samochodu

Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu prowadzony jest pod hasłem "Zostań ekojeźdźcem! Oszczędź na paliwie 1000 zł rocznie!". Tradycyjnie już, w ramach obchodów w Jaworznie, zorganizowany będzie Dzień bez Samochodu. W sobotę - 22 września - każdy właściciel auta będzie mógł podróżować komunikacją miejską za darmo.

Zamknięcie Górnośląskiej i Szczakowskiej
2012-09-21 11:42

Zamknięcie Górnośląskiej i Szczakowskiej

W związku z prowadzoną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozbudową sieci kanalizacyjnej w dzielnicy Góra Piasku, w najbliższy weekend, od 22 do 23 września zostanie zamknięty dla ruchu fragment ul. Górnośląskiej oraz ul. Szczakowskiej.

Lokale i garaże do wynajęcia
2012-09-20 14:35

Lokale i garaże do wynajęcia

Już 3 października odbędzie się licytacja stawki czynszu za wolne gminne lokale użytkowe i garaże. Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród 19 lokali i 2 garaży.

Szansa na nowe mieszkania
2012-09-19 14:26

Szansa na nowe mieszkania

Kto zamieszka w nowo powstałych blokach przy ul. Sportowej? Kiedy pierwsi lokatorzy będą mogli przeprowadzić się do nowych mieszkań? Jak nowe osiedle wpłynie na politykę mieszkaniową miasta? Na te i inne pytania odpowiada Tadeusz Kaczmarek - Zastępca Prezydenta Miasta.

Grupowy zakup energii - to się opłaca!
2012-09-18 10:31

Grupowy zakup energii - to się opłaca!

Pięć spółek złożyło oferty w przetargu na grupowy zakup energii dla 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 samorządowych spółek i instytucji. 17 września w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach wszystkie złożone oferty zostały otwarte. Komisja przetargowa po sprawdzeniu ich pod względem formalnoprawnym ogłosi, kto będzie dostawcą prądu dla śląskich i zagłębiowskich gmin do końca 2013 roku.

Dłuższy termin na dotacje
2012-09-14 14:55

Dłuższy termin na dotacje

W związku z otrzymaniem dodatkowych środków z rezerwy Funduszu Pracy na „Program aktywizacji zawodowej osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy”, jaworznicki PUP informuje o przedłużeniu terminu składania wniosków o dotację. Bezrobotni chcący otrzymać 20 tys. zł dofinansowania na własną działalność gospodarczą mogą składać dokumenty do 17 września.

Komunikat dla przedsiębiorców
2012-09-14 13:51

Komunikat dla przedsiębiorców

Referat Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie informuje, że 30 września 2012 r. upływa termin wniesienia na rachunek gminy III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Przerwa w dostawie wody pitnej
2012-09-13 12:39

Przerwa w dostawie wody pitnej

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z koniecznością przystąpienia do prac związanych z usuwaniem awarii na sieci wodociągowej w rejonie budynku przy ul. Mickiewicza 19, w piątek, 14 września w godzinach od 23:00 do 4:00 nastąpi przerwa w dostawie wody pitnej na ul. Mickiewicza - od nr 13 do nr 23.

Oznakowanie poziome po renowacji
2012-09-12 12:14

Oznakowanie poziome po renowacji

Początkiem września Miejski Zarząd Dróg i Mostów zakończył prace związane z odtwarzaniem oznakowania poziomego na jaworznickich drogach. W ostatnim etapie prac "odświeżono" przejścia dla pieszych. Szczególną uwagę zwrócono także na "zebry" znajdujące się w rejonie placówek oświatowych.

Prace idą pełną parą!
2012-09-11 13:21

Prace idą pełną parą!

Już za kilkanaście miesięcy Jaworzno będzie mogło pochwalić się nowoczesną i wybudowaną zgodnie z europejskimi standardami stacją uzdatniania wody. Od marca br. prowadzone są prace przy budowie powierzchniowego ujęcia "Piaskownia". Planowany termin zakończenia wyznaczono na maj 2013 roku.

• Projekt: Miasto Twarzą do Autostrady
  • Projekt: Rynek od.nowa