Jaworzno na Investfield 2012
2012-11-21 10:30

Jaworzno na Investfield 2012

Podczas trwającego w Poznaniu Salonu Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, przedstawiciele samorządów lokalnych prezentują oferty swoich regionów. Także Jaworzno przedstawia tam swoja propozycję inwestycyjną oraz potencjał gospodarczy miasta. Targi potrwają do 23 listopada a udział w prestiżowej imprezie wystawienniczej jest częścią trwającej kampanii wizerunkowej, realizowanej pod hasłem "Jaworzno. Daj się wciągnąć".

Jaworzno - miasto przyjazne inwestorom
2012-09-24 11:00

Jaworzno - miasto przyjazne inwestorom

W mediach polskich i zagranicznych trwa największa w historii miasta kampania promująca potencjał inwestycyjny Jaworzna. Już teraz na terenie gminy działalność prowadzi prawie 7 tys. 800 podmiotów gospodarczych. Cały czas staramy się jednak o pozyskanie nowych inwestorów, dla których przygotowaliśmy niemal 100 hektarów terenów inwestycyjnych.

Chinatown w Jeleniu otwarte
2011-11-14 13:12

Chinatown w Jeleniu otwarte

Chińska firma SCC zakończyła kolejną inwestycję w ramach budowanego w Jeleniu, największego w Polsce południowej Centrum Handlu Hurtowego. W sobotę - 12 listopada - w obecności władz miasta, zaproszonych gości oraz mieszkańców Jaworzna uroczyście otwarto drugą halę kompleksu. Uroczystego przecięcia wstęgi przed obiektem dokonano dokładnie o godzinie 9.58, która w Chinach uważana jest za przynoszącą szczęście i powodzenie.

Wybrano projekt "Central Parku"
2011-05-12 14:55

Wybrano projekt "Central Parku"

Amfiteatr, oczko wodne i park linowy to jedne z pomysłów, jakie znalazły się w koncepcji architektonicznej, która wygrała konkurs na zagospodarowanie jaworznickich plant. Zwycięski projekt przygotowała krakowska spółka GPP Grupa Projektowa, która oprócz nagrody pieniężnej otrzyma również zaproszenie do opracowania programu funkcjonalno-użytkowego dla terenu po byłym szybie Kościuszko.

Konkurs na zagospodarowanie jaworznickich plantów
2011-03-16 14:35

Konkurs na zagospodarowanie jaworznickich plantów

Urząd Miejski w Jaworznie ogłosił konkurs na projekt zagospodarowania części terenu po byłym szybie "Kościuszko", na którym mają w przyszłości powstać tzw. planty. Konkurs skierowany jest do architektów z całej Polski, a termin składania prac mija 5 maja. Najlepsze koncepcje urbanistyczne zostaną uhonorowane nagrodą pieniężną.

Sprzedaż działek w 2011 r.
2011-02-24 10:10

Sprzedaż działek w 2011 r.

W ubiegłym roku miasto sfinalizowało największą transakcję sprzedaży nieruchomości. Za 15,5 mln zł netto miasto zbyło teren po szybie Kościuszko w centrum miasta, na którym inwestor planuje budowę galerii handlowej. W sumie, łącznie ze sprzedażą innych działek, z tytułu obrotu nieruchomościami gmina uzyskała w 2010 r. prawie 24 mln zł netto. Także w tym roku miasto zaplanowano szeroką sprzedaż nieruchomości, głównie pod zabudowę mieszkaniową i działalność usługowo-przemysłową. W około 70. postępowaniach przetargowych planowane jest zbycie ponad 30 hektarów nieruchomości.

Na Kościuszce będzie galeria?
2010-09-08 14:38

Na Kościuszce będzie galeria?

Zaledwie dzień po tym jak miasto sfinalizowało sprzedaż sześciohektarowego terenu po szybie Kościuszko, w mediach ogólnopolskich pojawiły się wiadomości o potencjalnym przedsiębiorcy, chcącym inwestować w Jaworznie. Z doniesień wynika, że firma PA Nova zamierza wybudować w centrum miasta dużą galerie handlową.

"Piłsudski" ponownie na sprzedaż
2010-08-16 09:47

"Piłsudski" ponownie na sprzedaż

Prezydent Miasta podjął decyzję o ponownym wystawieniu na sprzedaż terenu inwestycyjnego „Piłsudski”. Aby w możliwie krótkim terminie pozyskać inwestora, Miasto skorzystało z możliwości jaką przewidział ustawodawca i po dwóch nieudanych przetargach postanowiło zbyć działki w drodze rokowań.

Chińskie centrum już działa
2010-07-29 10:35

Chińskie centrum już działa

Wczoraj uroczyście otwarto centrum handlu hurtowego w Jeleniu. Właścicielem przedsiębiorstwa jest chińska firma SCC. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich, polscy parlamentarzyści oraz delegaci chińskiej ambasady.

„Piłsudski” wystawiony na sprzedaż
2010-07-06 14:55

„Piłsudski” wystawiony na sprzedaż

Prezydent Miasta podjął decyzję o ponownym wystawieniu na sprzedaż terenu inwestycyjnego „Piłsudski”. W przetargu, wyznaczonym na środę 21 lipca, będą mogli wziąć udział inwestorzy, którzy do 14 lipca wpłacą 2 mln zł wadium.

Projekty i programy
  • Projekt: Miasto Twarzą do Autostrady
  • Projekt: Rynek od.nowa
  • Projekt: Gospodarcza Brama Śląska
  • Projekt: Jaworznicki Park Przemysłowy
  • Program: Modernizacja i rozbudowa kanalizacji
  • Projekt: Innowacyjne Jaworzno