Chinatown w Jeleniu otwarte

utworzono: 2011-11-14 13:12
— w kategorii: , ,

Chińska firma SCC zakończyła kolejną inwestycję w ramach budowanego w Jeleniu, największego w Polsce południowej Centrum Handlu Hurtowego. W sobotę - 12 listopada - w obecności władz miasta, zaproszonych gości oraz mieszkańców Jaworzna uroczyście otwarto drugą halę kompleksu. Uroczystego przecięcia wstęgi przed obiektem dokonano dokładnie o godzinie 9.58, która w Chinach uważana jest za przynoszącą szczęście i powodzenie.

Pierwsza hala wybudowana przez SCC Poland International Trade Center została oddana do użytku niespełna 1,5 roku temu - w lipcu 2010 r. Na powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych zlokalizowanych było 160 boksów handlowych, w których można było kupić m.in. odzież, obuwie, galanterię skórzaną, zabawki, upominki, oraz sprzęt AGD. Oprócz punktów handlowych w centrum znalazły się także pomieszczenia administracyjne i gastronomiczne.

Otwarta w sobotę hala jest prawie trzykrotnie większa - zajmuje powierzchnię 80 tys. m2 i znajduje się w niej ponad 300 punktów handlowych oraz pomieszczenia magazynowe. Prezesi firmy szacują, że Centrum, w którym swoje punkty ma ponad 200 firm, odwiedza codziennie ok. 3000 klientów.

scc_2011_1W ramach inwestycji spółka SCC chce stworzyć w Jeleniu największe centrum handlu hurtowego w Polsce południowej. Jego łączna powierzchnia ma wynieść 28 hektarów. Planowane jest wybudowanie 5 hal, w których mieścić się będzie 1000 boksów handlowych oraz pomieszczenia magazynowe. Ponadto terenie centrum będą funkcjonować firmy usługowe, m.in.: banki, restauracje, kawiarnie oraz kantory.

Więcej o działalności chińskiego centrum można dowiedzieć się na stronie www.sccpoland.pl.

***scc_2011_2

Chińskim Centrum Handlu Hurtowego zlokalizowane jest w Gminnej Strefie Aktywności Gospodarczej. Działki na tym terenie zostały uzbrojone przez miasto w sieć elektryczną, gazową i wodno-kanalizacyjną, posiadają system odprowadzania wód deszczowych oraz możliwość podłączenia linii telefonicznych. Zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego określają tereny jako produkcyjno - usługowe, z podstawowym przeznaczeniem pod zabudowę produkcyjno-składową.

scc_2011_3Niebawem w rejonie Centrum otwarta zostanie także nowopowstała Droga Współpracy Regionalnej, która jest najlepszą trasą krzyżująca się z autostradą na jej płatnym odcinku. Droga skomunikuje węzeł Jeleń z Drogą Krajową nr 79 i w ten sposób z węzłem Byczyna, dzięki czemu tereny inwestycyjne w Gminnej Strefie Aktywności Gospodarczej zyskają pełną obsługę komunikacyjną, mimo tego, że zjazd na autostradę w kierunku Krakowa na węźle Jeleńskim nadal pozostaje zamknięty.