Konkurs na zagospodarowanie jaworznickich plantów

utworzono: 2011-03-16 15:35
— w kategorii: ,

Urząd Miejski w Jaworznie ogłosił konkurs na projekt zagospodarowania części terenu po byłym szybie "Kościuszko", na którym mają w przyszłości powstać tzw. planty. Konkurs skierowany jest do architektów z całej Polski, a termin składania prac mija 5 maja. Najlepsze koncepcje urbanistyczne zostaną uhonorowane nagrodą pieniężną.

- Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego pod względem artystycznym dzieła będącego przedmiotem konkursu oraz wybór autora lub zespołu autorów, któremu zostanie powierzone opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego - wyjaśnia Teobald Jałyński, naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury.

Aktualnie nadmiar piasku i humusu, który pozostał z budowy Drogi Współpracy Regionalnej - łącznie kilkadziesiąt tysięcy metrów sześciennych ziemi - jest przewożony do Śródmieścia i posłuży do stworzenia plantów na zdegradowanym przyrodniczo terenie po kopalni Kościuszko. Na ostateczne zagospodarowanie tego terenu będzie miał wpływ ogłoszony konkurs.

Do konkursu na zagospodarowanie  jaworznickich plantów zaproszono następujące osoby (zespoły):

1. Stanisław  W. Lessaer (P. A. NOVA S. A.)
  2. Jolanta Singer – Zemła i Marek Zemła (Pracownia Projektowa ARTOP)
  3. Borysław Czarakcziew (GPP Grupa Projektowa Spółka z o.o. )
  4. Jan Kubec (Rar2 Laboratorium  Architektury)
  5. Michał Górczyński, Łukasz Pluta i Rafał Seemann (PLUS8. PL  S. C.)
  6. Andrzej Gałkowski (Gałkowski + Partnerzy Pracownia Architektoniczna)
  7. Agnieszka Morga i Ewa Odyjas
  8. Michał Stangel  („ARCA”  Biuro Projektów Urbanistyki i Architektury)

Do pobrania: