Komunikat dla przedsiębiorców
2012-09-14 13:51

Komunikat dla przedsiębiorców

Referat Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie informuje, że 30 września 2012 r. upływa termin wniesienia na rachunek gminy III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Nowoczesny pracownik w cyfrowym świecie
2012-05-14 12:43

Nowoczesny pracownik w cyfrowym świecie

Trwa nabór uczestników na bezpłatne szkolenia zakończone uzyskaniem certyfikatu kompetencji informatycznych ECCC w ramach Projektu "NOWOCZESNY PRACOWNIK W CYFROWYM ŚWIECIE". Projekt skierowany jest do osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach z terenu kilku województw, w tym śląskiego.

Erasmus dla młodych przedsiębiorców
2012-03-22 09:54

Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Program "Erasmus dla młodych przedsiębiorców" jest narzędziem Komisji Europejskiej wspierającym młodych ludzi, którzy planują otworzyć lub otworzyli w ciągu 3 ostatnich lat własny biznes. Program pozwala na odbycie stażu o długości od 1 do 6 miesięcy u doświadczonego przedsiębiorcy z innego kraju członkowskiego.

Zwrot podatku akcyzowego
2012-01-19 16:07

Zwrot podatku akcyzowego

Producenci rolni powinni pamiętać, że od tego roku nastąpiła zmiana stawki i termin składania wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Każdy rolnik musi także pamiętać, że aby odzyskać część pieniędzy wydanych na paliwo należy zbierać faktury VAT.

Opodatkowanie akcyzą węgla i koksu
2012-01-04 10:47

Opodatkowanie akcyzą węgla i koksu

Wraz z nadejściem nowego roku weszła w życie znowelizowana ustawa wprowadzająca akcyzę na węgiel, węgiel brunatny i koks, przeznaczone do celów opałowych. Ustawodawca przewidział szereg zwolnień z płacenia podatku więc zmiany nie powinny dotknąć zwykłych obywateli. O konieczności uiszczenia opłaty akcyzowej powinni jednak pamiętać przedsiębiorcy zajmujący się handlem wyrobami węglowymi.

Fundusze pożyczkowe i poręczeniowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
2011-11-30 11:45

Fundusze pożyczkowe i poręczeniowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Fundusze pożyczkowe i poręczeniowe są dla przedsiębiorców jednym z ważnych źródeł pozyskania środków na rozwój przedsiębiorstwa. Fundusze są uzupełnieniem usług finansowych realizowanych przez banki, jednak na korzystniejszych dla przedsiębiorców zasadach, ponieważ mają niższe oprocentowanie, dłuższy okres spłat oraz możliwość karencji w spłacie kredytu.

Jak eksportować do Francji?
2011-11-08 11:24

Jak eksportować do Francji?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na cykl seminariów internetowych "Jak eksportować do Francji?" Seminaria skierowane są do przedstawicieli przedsiębiorstw zainteresowanych eksportem dóbr i usług do Francji.

XV Śląskie Forum Przedsiębiorczości
2011-11-03 13:47

XV Śląskie Forum Przedsiębiorczości

9 listopada w Chorzowie odbędzie się XV Śląskie Forum Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania będzie „Metropolitalna oferta produktów kulturalnych. Portfolio - atrakcyjność - dostępność".

Tydzień Przedsiębiorców
2011-10-19 15:18

Tydzień Przedsiębiorców

Przez pięć dni dziesiątki ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całym kraju będą do dyspozycji przedsiębiorców. Odpowiedzą na każde ich pytanie i wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Wszystko w ramach trwającego od 17 do 21 października "Tygodnia Przedsiębiorców". W jego trakcie osoby prowadzące działalność gospodarczą lub zamierzające poprowadzić własny biznes mogą uzyskać porady specjalistów ZUS. Uruchomione zostaną także specjalne infolinie tematyczne oraz internetowe czaty z ekspertami.

Krajowy System Usług – usługi dla firm i osób pragnących je założyć
2011-10-10 12:13

Krajowy System Usług – usługi dla firm i osób pragnących je założyć

Informacje dla przedsiębiorców, porady, wskazówki, jak założyć firmę, jak się rozliczyć, jaką wybrać formę prawną dla nowo zakładanej firmy, a nawet pomoc w szukaniu finansowania -– to nowoczesne środki rozwoju przedsiębiorczości, jakie oferuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Krajowego Systemu Usług.

Projekty i programy
  • Projekt: Miasto Twarzą do Autostrady
  • Projekt: Rynek od.nowa
  • Projekt: Gospodarcza Brama Śląska
  • Projekt: Jaworznicki Park Przemysłowy
  • Program: Modernizacja i rozbudowa kanalizacji
  • Projekt: Innowacyjne Jaworzno