Jesteś w: Start » Gospodarka » Przedsiębiorca » Fundusze pożyczkowe i poręczeniowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Fundusze pożyczkowe i poręczeniowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

utworzono: 2011-11-30 11:45
— w kategorii: ,

Fundusze pożyczkowe i poręczeniowe są dla przedsiębiorców jednym z ważnych źródeł pozyskania środków na rozwój przedsiębiorstwa. Fundusze są uzupełnieniem usług finansowych realizowanych przez banki, jednak na korzystniejszych dla przedsiębiorców zasadach, ponieważ mają niższe oprocentowanie, dłuższy okres spłat oraz możliwość karencji w spłacie kredytu.

Ważnym atutem funduszy jest dostępność środków na bieżąco, bez terminów naboru. W województwie śląskim wysoko oceniane są oferty wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przygotowane przez: Fundusz Górnośląski S.A. w Katowicach, Agencje Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu i Częstochowie oraz Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. w Katowicach.

Fundusz Pożyczkowy oferuje także Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości S.A. w Katowicach, która poprzednio nosiła nazwę Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw S.A. W przypadku oferty GAPP S.A., przedsiębiorcy mogą wykorzystać pożyczkę m.in. na zakup nieruchomości, maszyn, remont, zakup towarów handlowych itp. Minimalna kwota pożyczki to 10 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorstw, natomiast 50 tys. dla średnich przedsiębiorców. Górną granicę stanowi odpowiednio kwota 120 tys. zł oraz 400 tys. zł.

Maksymalny okres spłaty wynosi 5 lat, przy czym istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki bez dodatkowych kosztów z tego tytułu. Istnieje także możliwość korzystania z 6–miesięcznego okresu karencji w spłacie rat kapitałowych. Zainteresowanych informacją o funduszach pożyczkowych i doręczeniowych zapraszamy na strony internetowe Funduszy, a także do Wydziału Rozwoju i Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Plac Górników 5, telefon: 32 61 81 713.

Adresy stron internetowych informujących o funduszach:

www.gapp.pl - Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości S.A. Katowice

www.fgrn.com.pl – Fundusz Górnośląski Katowice