Ostrożnie z fajerwerkami!
2012-12-27 08:57

Ostrożnie z fajerwerkami!

Okres zbliżającego się sylwestra i zabaw karnawałowych sprzyja świętowaniu przy użyciu widowiskowych materiałów pirotechnicznych. Trzeba jednak pamiętać, że nieumiejętne i nieodpowiednie używanie fajerwerków może się przerodzić w sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, a nawet życiu ludzi. O konsekwencjach związanych ze sprzedażą petard nieletnim powinni także pamiętać handlujący.

Czad - cichy zabójca
2012-12-05 13:44

Czad - cichy zabójca

W okresie sezonu grzewczego nasilają się przypadki zatrucia tlenkiem węgla, czyli czadem. Ten gromadzący się w powietrzu gaz jest niewidoczny i pozbawiony zapachu, i dlatego, ze względu na sposób działania na organizm ludzki, zwany jest cichym zabójcą. Aby ograniczyć ilość tragicznych wypadków spowodowanych zatruciami czadem funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przygotowali poradnik pokazujący jak uniknąć zagrożenia.

Wysokie notowania śląskiej Policji
2012-11-26 13:26

Wysokie notowania śląskiej Policji

Prawie 60 proc. mieszkańców województwa śląskiego uważa, że Policja skutecznie walczy z przestępczością a niemal 3/4 ankietowanych czuje się bezpiecznie w swojej okolicy. Tak wynika z Polskiego Badania Przestępczości, które było wykonane na zlecenie Komendy Głównej Policji.

Patrole ITD i Policji kontynuują kontrole tirów
2012-10-24 09:30

Patrole ITD i Policji kontynuują kontrole tirów

Na jaworznickich drogach trwają kontrole pojazdów ciężarowych przejeżdżających przez miasto. Pojazdy Policji i Inspekcji Transportu Drogowego pojawiły się już na Osiedlu Stałym i przy ul. Szczakowskiej.

Nowy komendant Policji
2012-09-13 13:29

Nowy komendant Policji

Jaworznicka Policja ma nowego głównodowodzącego. W środę - 12 września - podinspektor Piotr Sidzina zastąpił na stanowisku komendanta mł. insp. Arkadiusza Więcka, który z kolei objął dowództwo nad jednostką w sąsiednich Mysłowicach.

Ostrzeżenie meteo - może popadać
2012-09-12 15:17

Ostrzeżenie meteo - może popadać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w okresie pomiędzy godz. 18:00 w środę - 12 września do godz. 18:00 w czwartek - 13 września, na terenie Jaworzna mogą wystąpić intensywne opady deszczu.

Akcja "Bezpieczna Woda"
2012-08-06 09:04

Akcja "Bezpieczna Woda"

Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda”, której głównym celem jest podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi. Kampania skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale również do dorosłych,

W Szczakowej jest bezpieczniej
2012-07-30 14:07

W Szczakowej jest bezpieczniej

Mając na uwadze estetykę Jaworzna oraz - przede wszystkim - bezpieczeństwo mieszkańców, w ostatnim czasie miasto zleciło wykonanie prac porządkowych w dzielnicy Szczakowa.

Alkoholowy problem bezdomnych
2012-07-30 11:53

Alkoholowy problem bezdomnych

Bezdomność jest poważnym problemem społecznym, a w połączeniu z nadużywaniem alkoholu dotyka także osób postronnych, które narażone są na nagabywanie lub "nieprzyjemne" widoki. Na co dzień w pomoc osobom nie mającym się gdzie podziać zaangażowane są komórki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i noclegownie. Kiedy jednak bezdomni dopuszczają się czynów nieobyczajnych, naruszają prawo lub łamią zasady współżycia społecznego do działania włączają się także służby mundurowe, które są alarmowane przez mieszkańców.

Bezpieczne Wakacje 2012
2012-07-19 07:50

Bezpieczne Wakacje 2012

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chcąc więc ograniczyć zagrożenie skorzystajcie Państwo z porad Policji.