Nowy komendant Policji

utworzono: 2012-09-13 13:29
— w kategorii: ,

Jaworznicka Policja ma nowego głównodowodzącego. W środę - 12 września - podinspektor Piotr Sidzina zastąpił na stanowisku komendanta mł. insp. Arkadiusza Więcka, który z kolei objął dowództwo nad jednostką w sąsiednich Mysłowicach.

Uroczystego wprowadzenia nowego komendanta na stanowisko dokonał szef śląskich policjantów nadinsp. Dariusz Działo. Podkreślał on, że podinspektor Piotr Sidzina to doświadczony funkcjonariusz, który dotychczas pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Kobiernicach, w powiecie bielskim.

- Dzisiejszy awans to zasługa jego umiejętności w zarządzaniu oraz wzorowych wyników osiąganych przez podległych mu funkcjonariuszy - podkreślił Śląski Komendant Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

W uroczystości, oprócz kadry kierowniczej, policjantów i pracowników korpusu służby cywilnej jaworznickiej policji, udział wzięli przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z policją oraz władz samorządowych - Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Bańkowski.