Patrole ITD i Policji kontynuują kontrole tirów

utworzono: 2012-10-24 09:30
— w kategorii: ,

Na jaworznickich drogach trwają kontrole pojazdów ciężarowych przejeżdżających przez miasto. Pojazdy Policji i Inspekcji Transportu Drogowego pojawiły się już na Osiedlu Stałym i przy ul. Szczakowskiej.

- W ramach wspólnie przeprowadzonych akcji policjanci i inspektorzy ITD kontrolują prędkość, badają czas  pracy kierowców, sprawdzają stan ich trzeźwości oraz czy posiadają stosowne uprawnienia - wyjaśnia Wojciech Głowacz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jaworznie.

Jak podkreśla zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki: Prowadzone działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zapobieganie niszczeniu przez tiry nawierzchni dróg na terenie Jaworzna. W dalszym ciągu w różnych częściach miasta takie kontrole będą kontynuowane.

Rozpoczęta przez Gminę współpraca z ITD pozwoli na zminimalizowanie uciążliwości związanych z ruchem pojazdów ciężkich, zwłaszcza na drogach lokalnych.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku zostanie zakupiona przenośna waga, która będzie wykorzystywana podczas wspólnych kontroli przeprowadzanych przez pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie.