Konkurs "Zdrowo Najedzeni"
2012-12-03 12:17

Konkurs "Zdrowo Najedzeni"

Tesco dla Szkół - "Zdrowo Najedzeni" to konkurs filmowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego tematem jest zdrowe i racjonalne odżywianie. Aby wziąć w nim udział wystarczy nakręcić dwuminutowy filmik dotyczący zdrowego żywienia, a potem czekać na głosy internautów. W konkursowych zmaganiach Jaworzno reprezentują uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie.

Wybrano Ortograficznego Mistrza Jaworzna
2012-11-23 12:53

Wybrano Ortograficznego Mistrza Jaworzna

Już po raz dziesiąty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jaworznie był gospodarzem ortograficznych zmagań, których celem było wyłonienie jaworznickiego mistrza ortografii. W konkursie udział wzięli uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy.

Przedszkola oficjalnie otwarte
2012-10-25 14:55

Przedszkola oficjalnie otwarte

Dla jaworznickiej oświaty tegoroczne wakacje były okresem bardzo pracowitym. Zaplanowane na wrzesień połączenie placówek spowodowało, że konieczne było wykonanie remontów w celu przystosowania szkół na potrzeby nowych uczniów. Mimo że podczas dyskusji o zmianach w oświacie, pojawiało się wiele wątpliwości, dzisiaj nie ma już złudzeń, że przedszkolaki, o które było najwięcej obaw, świetnie czują się w nowych miejscach.

W oświacie nie ma miejsca na przypadki
2012-10-22 12:30

W oświacie nie ma miejsca na przypadki

Dobrze radzi sobie na polu oświaty. Pomaga fakt, że jako długoletni pedagog poznał jej problemy od środka. Dzięki temu dziś łatwiej prowadzić mu rozmowy ze środowiskiem nauczycielskim. A dialog bardzo sobie ceni. Tak z szeregowymi nauczycielami, jak i z reprezentantami związków zawodowych. Nie boi się też trudnych - na pierwszy rzut oka wręcz karkołomnych - decyzji. Przy okazji Dnia Edukacji Narodowej z Tadeuszem Kaczmarkiem, Zastępcą Prezydenta Miasta, rozmawiamy o edukacji. O jej cieniach i blaskach.

Stypendia wręczone
2012-10-11 13:16

Stypendia wręczone

W tym roku już po raz jedenasty przyznane zostały Stypendia Prezydenta Miasta. Wsparcie finansowe od gminy otrzymało 16 uczniów mających wybitne osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe. Uroczystego wręczenia stypendiów dokonał we wtorek - 9 października, w I Liceum Ogólnokształcącym, Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Welcome to Oxford... again!
2012-09-18 12:40

Welcome to Oxford... again!

W czerwcu br. już po raz czwarty licealiści i nauczyciele z Jaworzna uczestniczyli w dniach otwartych na Uniwersytecie w Oxfordzie. Podczas kilkudniowego pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach i wykładach prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu oraz spotkali się ze studentami.

Warto być dobrym
2012-08-17 09:59

Warto być dobrym

Dwójka wolontariuszy jaworznickiego Hospicjum Homo-Homini zwyciężyła w międzyszkolnej akcji "Warto być dobrym" i w prezencie otrzymała rowery górskie. Mariusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Kasia z Gimnazjum nr 9 byli najlepsi w trzech kategoriach: ja i bliźni, ja i świat, ja i społeczność.

Stypendia szkolne 2012
2012-08-10 11:45

Stypendia szkolne 2012

We wrześniu Wydział Edukacji, Kultury i Sportu rozpocznie nabór wniosków o przyznanie tegorocznych stypendiów szkolnych, w ramach "Pomocy materialnej dla uczniów". Wsparcie finansowe mogą otrzymać mieszkający na terenie Jaworzna uczniowie i słuchacze, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, tzn. dochód, z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, nie może przekraczać 351,00 PLN netto na jedną osobę w rodzinie.

Włoskie smaki
2012-08-09 10:19

Włoskie smaki

Ekskluzywne salony, gdzie mistrzowie nożyczek uczą się fachu i ulice, które nocą nie kładą się spać, a w dzień fascynują tajemniczą aurą starożytnych zabudowań – o Włoszech jakich nie znali opowiadają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, którzy odbywali fryzjerskie praktyki w Spoleto.

Półkolonie PTTK na półmetku
2012-08-06 10:18

Półkolonie PTTK na półmetku

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, w okresie wakacji jaworznicki Oddział PTTK organizuje aktywny wypoczynek najmłodszym jaworznianom. W tym roku z zajęć i atrakcji skorzysta blisko 200 uczniów z Byczyny, Podłęża i Osiedla Stałego.