Lekcja samorządności w magistracie

utworzono: 2012-04-16 09:57
— w kategorii: ,

Jak wygląda praca urzędnika "od kuchni"? To wiedzą już uczniowie klasy maturalnej Technikum Energetycznego, którzy odwiedzili Urząd Miejski w minioną środę - 11 kwietnia. Wizyta w magistracie miała na celu zaznajomienie się z procedurami i formalnościami potrzebnymi do wejścia w dorosłość.

Zgodnie z przygotowanym programem, młodzi ludzie odwiedzili Urząd Stanu Cywilnego, gdzie zapoznali się m.in. z procedurą udzielania ślubu. Następnie udali się do Wydziału Spraw Obywatelskich, gdzie zostały wyjaśnione wszelkie formalności związane z otrzymaniem dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy czy też dowodu rejestracyjnego.

Pracownicy Wydziału Informatyki  zaprezentowali nowinki techniczne takie jak: Platforma Usług Administracji Publicznej (e- PUAP), która umożliwia załatwienie wszelkich spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Zaprezentowano również Miejski System Informacji o Terenie, gdzie można znaleźć interaktywną mapę Jaworzna, portal Inwestora, aplikację geodezyjną, oraz przeglądarkę 3D.

Wizyta w Urzędzie Miejskim zakończyła się na sali obrad, gdzie młodzież miała okazję zasiąść za stołem prezydialnym i w ławach radnych oraz wziąć udział w próbnym głosowaniu.