Welcome to Oxford... again!

utworzono: 2012-09-18 12:40
— w kategorii:

W czerwcu br. już po raz czwarty licealiści i nauczyciele z Jaworzna uczestniczyli w dniach otwartych na Uniwersytecie w Oxfordzie. Podczas kilkudniowego pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach i wykładach prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu oraz spotkali się ze studentami.

- Niezapomnianym przeżyciem dla tych młodych ludzi jest zapewne nocleg oraz posiłki w uroczych College’ach Uniwersytetu, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Ponadto zwiedzili Londyn, zamek królewski w Windsor i oczywiście Oxford - tłumaczy Beata Malik-Kozłowska, współorganizator wyjazdu. - Głównym celem organizowania takich wyjazdów jest pokazywanie młodym, ambitnym ludziom istniejących możliwości kształcenia się w najbardziej renomowanych ośrodkach akademickich na świecie oraz uzmysłowienie im, że jest to w ich zasięgu. Dzięki zanurzeniu się w kulturze i atmosferze takich wyjątkowych miejsc jakim jest Uniwersytet w Oxfordzie, poprzez rozmowę z wykładowcami uniwersyteckimi, młodzież staje się bardziej świadoma swoich kompetencji i z większym zaangażowaniem pracuje nad sobą.

Wyjazd uczniów I, II i III Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie był możliwy dzięki współpracy z Beatą Malik-Kozłowską i Marcinem Gierczykiem, którzy z zaangażowaniem przygotowują cały pobyt grupy uczniów i nauczycieli w Oxfordzie. Tegoroczni uczestnicy otrzymali od sponsora roczny internetowy kurs języka angielskiego oraz certyfikaty uczestnictwa potwierdzające ich pobyt na Oxford University.

- W zeszłym roku organizatorzy otrzymali od przedstawicieli Uniwersytetu wyrazy uznania za wysoki poziom językowy i intelektualny jaworznickiej młodzieży. Należy też zaznaczyć, że uczestnicy wyjazdów do Oxfordu są wybierani spośród wielu kandydatów podczas rozmowy w języku angielskim - dodaje Beata Malik-Kozłowska. - Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Tegoroczni uczestnicy wyjazdu to Patryk Dzióbek i Anna Dul z I LO (opiekun - Daria Kuć), Katarzyna Pasiut i Jakub Soska z II LO (opiekun - Klaudia Prokop) oraz Klaudia Krępa i Jakub Świętosławski z III LO (opiekun - Ksymena Krupińska-Pluta).