Miejski Informator Kulturalny
2012-12-28 12:17

Miejski Informator Kulturalny

Miasto przygotowało pierwszy Miejski Informator Kulturalny stanowiący kalendarium najciekawszych wydarzeń kulturalnych, jakie w styczniu 2013 roku odbędą się w Jaworznie. Począwszy od nowego roku będzie on wydawany cyklicznie - co miesiąc, aby przedstawić jaworznianom ofertę imprez kulturalnych organizowanych w mieście.

Styczeń w bibliotece
2012-12-21 13:14

Styczeń w bibliotece

Języki obce, klub filmowy, warsztaty, wernisaże, a także wykłady i wystawy - to tylko niektóre z propozycji, jakie dla mieszkańców przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. Poniżej prezentujemy szczegółowy program zajęć.

Koncert Noworoczny 2013
2012-12-11 12:38

Koncert Noworoczny 2013

Zgodnie z wieloletnią tradycją i tym razem jaworznianie będą mieli okazję przywitać Nowy Rok biorąc udział w Koncercie Noworocznym. Będzie to już XII edycja tego muzycznego wydarzenia, w którym uczestniczyć będą wyjątkowi artyści. Koncert poprowadzi Bogusław Kaczyński, wybitny znawca muzyki. Bilety są już w sprzedaży.

Krakowskie szopki znowu w Jaworznie
2012-12-07 10:32

Krakowskie szopki znowu w Jaworznie

„Gdzie się spełnił cud” - pod takim tytułem będzie się odbywała tegoroczna wystawa szopek krakowskich w jaworznickim Muzeum Miasta. Ekspozycje będzie można oglądać od najbliższego poniedziałku do końca stycznia. Główną atrakcją wystawy będzie fragment kolekcji wyjątkowo pięknych szopek pochodzących ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Plakat i grafika użytkowa
2012-11-28 14:11

Plakat i grafika użytkowa

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza wszystkich pasjonatów sztuki użytkowej na wystawę pn. "Plakat i grafika użytkowa jaworznickiego muzeum", autorstwa Sławomira Śląskiego. Wernisaż wystawy, którą będzie można oglądać do połowy stycznia, zaplanowano na czwartek - 29 listopada.

Wyjątkowe zajęcia w Przechowalni Artystycznej
2012-11-21 12:50

Wyjątkowe zajęcia w Przechowalni Artystycznej

Od początku października Teatr Sztuk przygotowuje cyklicznie ciekawą propozycję na sobotnie przedpołudnie dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. W godzinach od 11.00 do 13.00 najmłodsi mogą miło spędzić czas w Przechowalni Artystycznej. Tym razem spotkanie będzie wyjątkowe, ponieważ dzieci będą brały udział w projekcie DAJĘ ODDECH, w ramach którego nauczą się udzielania pierwszej pomocy.

eM Band nagrywa płytę (film)
2012-11-20 08:50

eM Band nagrywa płytę (film)

Muzycy jaworznickiej orkiestry rozrywkowej eM Band weszli do studia! Po kilkuletniej działalności muzycy zdecydowali się na podsumowanie dotychczasowego dorobku i nagrywają swoją pierwszą płytę. Powstaje ona w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Katowicach i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami dyrektora orkiestry Marka Malisza jeszcze w grudniu tego roku krążek zespołu trafi na półki sklepowe.

Rzecznik Konsumentów radzi w bibliotece
2012-11-14 10:17

Rzecznik Konsumentów radzi w bibliotece

Wielu z nas pamięta jeszcze czasy, kiedy dostęp do jakiegokolwiek aparatu telefonicznego i kontakt za jego pośrednictwem ze światem zewnętrznym, graniczył wręcz z cudem, a telefony w domu posiadali tylko nieliczni szczęśliwcy. Dziś, w dobie gwałtownego przyspieszenia technologicznego, problemy telekomunikacyjne mają zupełnie inny charakter. Na pytania m.in. o to, jak reklamować telefon odpowie Miejski Rzecznik Konsumentów podczas spotkania poświęconego usługom telekomunikacyjnym.

Na tropie prehistorii
2012-11-05 13:30

Na tropie prehistorii

Geologiczna przeszłość Jaworzna będzie głównym tematem wystawy pt. "Na tropie prehistorii", jaką już od wtorku - 6 listopada - będzie można oglądać w Muzeum Miasta Jaworzna. Aby zwiedzającym przybliżyć życie roślin i zwierząt sprzed milionów lat, w ramach wystawy zaplanowano także cykl ciekawych wykładów, które będą się odbywały w piątki. Oficjalne otwarcie ekspozycji, połączone z prezentacją na temat prehistorycznych niedźwiedzi odbędzie się 9 listopada, o godz. 11.00. Wystawa potrwa do końca miesiąca.

Listopad w Teatrze Sztuk
2012-11-02 11:06

Listopad w Teatrze Sztuk

Koncerty, seanse filmowe oraz imprezy okolicznościowe - Teatr Sztuk zaprasza do zapoznania się z ofertą przygotowaną na listopad.