Miejski Informator Kulturalny

utworzono: 2012-12-28 13:17
— w kategorii:

Miasto przygotowało pierwszy Miejski Informator Kulturalny stanowiący kalendarium najciekawszych wydarzeń kulturalnych, jakie w styczniu 2013 roku odbędą się w Jaworznie. Począwszy od nowego roku będzie on wydawany cyklicznie - co miesiąc, aby przedstawić jaworznianom ofertę imprez kulturalnych organizowanych w mieście.

W broszurce znajdują się najciekawsze wydarzenia, organizowane przez miejskie jednostki działające w obrębie kultury i rozrywki, z których może skorzystać każdy mieszkaniec miasta: koncerty, spotkania z pisarzami, literatami, wernisaże i imprezy w klubach dzielnicowych.

- Mam nadzieję, że mieszkańcy potraktują ofertę miejskich jednostek kultury, jako zaproszenie do udziału w spotkaniach, koncertach, wernisażach, imprezach rodzinnych - mówi prezydent Paweł Silbert. - Oprócz zawartych w informatorze propozycji, nasze instytucje na co dzień dysponują bogatą ofertą zajęć dla dorosłych, dzieci i młodzieży, zajęć cyklicznych oraz wydarzeń długoterminowych, o których można dowiedzieć się z ich stron internetowych oraz w ich siedzibach.

Styczniowe propozycje są najczęściej imprezami związanymi z okresem bożonarodzeniowego kolędowania. Ponadto w ofercie można także znaleźć warsztaty dla dzieci i dorosłych, wernisaże, wystawy oraz duże miejskie wydarzenia takie jak Koncert Noworoczny czy też Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wszyscy zainteresowani otrzymaniem informatora mogą odebrać go w miejskich jednostkach kultury, w budynkach urzędu miejskiego, a także w placówkach oświatowych i w wybranych miejscach, w których koncentruje się życie dzielnic.

Do pobrania:

Miejski Informator Kulturalny - 1/2013