Warsztaty dziennikarskie w Muzeum

utworzono: 2012-07-12 12:19
— w kategorii: ,

„W ludziach tkwi siła miasta” to tytuł warsztatów dziennikarskich, które odbędą się pomiędzy 6 a 9 sierpnia w Muzeum Miasta Jaworzna. Warsztaty organizowane są z myślą o dzieciach i młodzieży w przedziale wiekowym od 7 do 15 lat.

Warsztaty będą miały charakter cyklu czterech spotkań, które zostaną podzielone na dwie części. Pierwsze dwa dni stanowić będą wykłady, dzięki którym uczestnicy poznają teoretyczne podstawy dziennikarstwa, a szczególna uwaga zostanie poświęcona gatunkowi jakim jest wywiad. Wiedza ta pozwoli płynnie przejść do drugiej części, która będzie zdecydowanie bardziej praktyczna. Uczestnicy „staną się” dziennikarzami, których zadaniem będzie przeprowadzenie wywiadu z zaproszonym gościem. Bohaterami tych rozmów będą przedstawiciele różnych zawodów, funkcji i profesji - ludzie, których można spotkać w naszym mieście.

Warsztaty dadzą szansę młodzieży na doskonalenie umiejętności przeprowadzania wywiadu, a także umożliwią poznanie wielu ciekawych osób, które aktywnie kreują jaworznicką rzeczywistość. Umiejętności zdobyte w trakcie cyklu spotkań na pewno zaowocują zarówno w szkole jak i w życiu. Warsztaty pozwolą także uświadomić uczestnikom jaką wartość niesie za sobą archiwizowanie słów metodą wywiadu oraz możliwość ich odtworzenia i przypomnienia po latach.

Całość spotkań prowadzić będzie kulturoznawca - pan Marcin Jania. Do niego również należy kierować zapisy droga telefoniczną  - nr (32) 6181 952 lub mailową - marcinjania@gmail.com.

Zajęcia odbywać się będą od 6 sierpnia do 9 sierpnia 2012 r. w godz. 10.00 – 11.30.

Cena za całe warsztaty wynosi 24 zł za osobę.