Finał konkursu "Góry nasze Góry"
2012-11-28 10:16

Finał konkursu "Góry nasze Góry"

Zakończyła się XI edycja konkursu pn. Góry nasze Góry, organizowanego przez jaworznicki oddział PTTK. W zmaganiach podzielonych na część teoretyczną oraz praktyczną brała udział młodzież z jaworznickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody zwycięzcom wręczyli we wtorek - 20 listopada - Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Bańkowski.

Hubertus 2012
2012-10-29 11:03

Hubertus 2012

Zbliżają się obchody dnia św. Huberta - patrona jeźdźców i myśliwych. Z tej okazji w sobotę, 3 listopada w Ośrodku Jeździeckim HORRS w Ciężkowicach przygotowano szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie pogoń za lisem.

Drużynowe połowy o Puchar Prezydenta
2012-10-26 11:14

Drużynowe połowy o Puchar Prezydenta

Sezon wędkarski w Jaworznie zakończył się w tym roku zawodami o Puchar Prezydenta Miasta na popularnym "Grajdołku". W zmaganiach wzięły udział wszystkie lokalne kluby wędkarskie, które wystawiły w sumie 25 zawodników. Uroczystego wręczenia pucharów najlepszym drużynom dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Joga przenosi się do Szczakowej!
2012-10-25 16:30

Joga przenosi się do Szczakowej!

W najbliższą niedzielę - 28 października - jesienne zajęcia jogi, które normalnie odbywają się w hali sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym, zostaną jednorazowo przeniesione do Domu Kultury w Szczakowej. Nie zmieni się natomiast godzina spotkania - ćwiczenia będą prowadzone od 11.00 do 13.00.

I Rajd Nordic Walking za nami
2012-10-10 11:39

I Rajd Nordic Walking za nami

Prawie stu pięćdziesięciu miłośników aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia stanęło w ubiegłą sobotę na starcie I Jaworznickiego Rajdu Nordic Walking. Mimo że impreza miała charakter czysto rekreacyjny, każdy uczestnik zabawy na mecie otrzymał medal i pamiątkowy dyplom. Sukces imprezy daje duże szanse na to, że będzie ona kontynuowana.

Olimpijska Wyprawa Rowerowa Pekin - Londyn
2012-08-31 08:48

Olimpijska Wyprawa Rowerowa Pekin - Londyn

Jaworznianin Ryszard Karkosz jest uczestnikiem międzynarodowej wyprawy, która zamierza rowerami dotrzeć na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Podróż rozpoczęła się 27 lutego w Pekinie, mieście które gościło sportowców całego świata 4 lata temu. Kraje, które cykliści odwiedzą podczas swojej eskapady to Chiny, Korea Południowa, Japonia, USA, Irlandia, Walia i Anglia, gdzie 12 sierpnia w Londynie nastąpi zakończenie wyprawy. Łącznie w ciągu 5,5 miesiąca rowerzyści mają do przejechania około 13 tys. km. Wyprawa odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Festyn Rodzinny w Jeleniu
2012-08-31 08:00

Festyn Rodzinny w Jeleniu

Już w najbliższa sobotę, 1 września odbędzie się festyn rodzinny na stadionie w Jeleniu, przy ulicy Wygoda. Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00 i będzie połączona z uroczystym otwarciem boiska i rozpoczęciem nowego sezonu ligowego.

Kolejne zajęcia jogi
2012-08-10 10:50

Kolejne zajęcia jogi

Coraz większą rzeszę zwolenników zdobywają bezpłatne zajęcia jogi, które co niedzielę, o godz. 11.00, odbywają się w Parku Lotników na Osiedlu Stałym. Spotkania zapoczątkowane w czerwcu będą trwały do końca września. W związku z tym, że joga to system ćwiczeń odpowiedni dla ludzi w każdym wieku, jest to propozycja dla wszystkich osób, które chcą zadbać zarówno o zdrowie fizyczne, jak i mentalne odprężenie.

Wakacje z miejską dotacją
2012-08-03 11:53

Wakacje z miejską dotacją

Podobnie jak w latach ubiegłych miasto dofinansowuje letni wypoczynek najmłodszych jaworznian. Podczas gdy jedne dzieci wróciły właśnie z koloni w Łebie, kolejne wyjechały na obóz do Rogowa. Oprócz wypoczynku nad morzem, część młodzieży miała także okazję skorzystania z wyjazdu do zalesionego i górzystego Zakrzowa.

Zapraszamy na Sosinę
2012-08-01 11:43

Zapraszamy na Sosinę

Za nami połowa wakacji. Jak co roku mieszkańcy mogą wypoczywać, a także aktywnie spędzać wolny czas na Sosinie. Żeby uatrakcyjnić i uprzyjemnić relaks, końcem czerwca nad akwenem przeprowadzono prace pielęgnacyjno-porządkowe.