Finał konkursu "Góry nasze Góry"

utworzono: 2012-11-28 11:16
— w kategorii: , , ,

Zakończyła się XI edycja konkursu pn. Góry nasze Góry, organizowanego przez jaworznicki oddział PTTK. W zmaganiach podzielonych na część teoretyczną oraz praktyczną brała udział młodzież z jaworznickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody zwycięzcom wręczyli we wtorek - 20 listopada - Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Bańkowski.

Finał konkursu "Góry nasze Góry"

fot.: www.pttk.jaw.pl/Wiesław Stachura

Część teoretyczna konkursu, w której rywalizowały trzyosobowe drużyny szkół odbyła się bezpośrednio przed wręczeniem nagród, część praktyczna natomiast rozłożona była na cały sezon turystyczny, podczas którego wszyscy uczniowie jaworznickich szkół mogli brać udział w wycieczkach organizowanych przez PTTK i przemierzając górskie szlaki zdobywali punkty do Górskiej Odznaki Turystycznej.

Po zakończeniu części teoretycznej, podzielonej na część pisemną zespołową i ustną indywidualną, jury konkursowe zsumowało wszystkie punkty i wyłoniło laureatów zabawy. Sędziowie - Jerzy Zięba – prezes oddziału PTTK i Urszula Chwastek – przewodnicząca KTG zwrócili uwagę na bardzo zaciętą rywalizację wśród uczestników finału, zwłaszcza w kategorii szkół podstawowych. Jurorzy podkreślili także, że w trakcie konkursu wiele kłopotów uczestnikom sprawiła praca z mapą turystyczną, a w części indywidualnej nie brakowało dogrywek.

W ceremonii dekoracji i wręczenia nagród wzięli udział Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Bańkowski oraz prezes jaworznickiego Oddziału PTTK Jerzy Zięba.

gng_2012