I Rajd Nordic Walking za nami

utworzono: 2012-10-10 11:39
— w kategorii: ,

Prawie stu pięćdziesięciu miłośników aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia stanęło w ubiegłą sobotę na starcie I Jaworznickiego Rajdu Nordic Walking. Mimo że impreza miała charakter czysto rekreacyjny, każdy uczestnik zabawy na mecie otrzymał medal i pamiątkowy dyplom. Sukces imprezy daje duże szanse na to, że będzie ona kontynuowana.

Uczestnicy coraz bardziej popularnego marszu z kijami spotkali się w Parku Lotników na Osiedlu Stałym znacznie wcześniej niż zaplanowano start zawodów. Czas pomiędzy zapisami, a rozpoczęciem sześciokilometrowej trasy zawodnicy spędzili m.in. na rozgrzewce pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Wśród uczestników rajdu znaleźli się m.in. radni rady miejskiej, naczelnicy i pracownicy urzędu miasta oraz spółek miejskich, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, dziennikarze oraz sam pomysłodawca - Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki.

- Bardzo się cieszę, że rajd spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W naszym marszu wzięły udział zarówno osoby starsze, jak i najmłodsi jaworznianie, którzy na trasę nordic-walking-jaworzno-2012wyruszyli w towarzystwie rodziców - opowiada prezydent Starzycki. - Pokazuje to, że zapotrzebowanie na tego typu imprezy jest bardzo duże. Na pewno będziemy chcieli propagować nordic walking w Jaworznie oraz rozwijać ideę wspólnych spacerów z kijami.

Po zakończeniu marszu, który odbywał się przy mocnym słońcu i wysokiej, jak na październik temperaturze, wszyscy "nordic walkerzy" mogli liczyć na napoje chłodzące oraz smakołyki przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Po krótkim odpoczynku i ćwiczeniach relaksacyjnych rozpoczęła się ceremonia wręczenia medali oraz rozlosowano nagrody niespodzianki, które wręczał prezydent Starzycki.

Zapraszamy do galerii z rajdu:

Fotorelacja z imprezy

Ceremonia wręczenia nagród i medali

Film z imprezy:

I Jaworznicki Rajd Nordic Walking