4. Rajd Niepodległości

utworzono: 2012-11-15 12:02
— w kategorii: ,

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Trójkącie Trzech Cesarzy po raz kolejny wzbogacone były o sportowe emocje na trasach 4. Rajdu Niepodległości. Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy, jego organizatorzy z AutoMotoKlubu S4, postanowili zorganizować kolejną edycję zabawy. Była ona także okazją do spotkania się prezydentów Jaworzna, Mysłowic i Sosnowca.

Zawodnicy, którzy wystartowali w rajdzie, mieli do pokonania 8 prób sportowych, w dwóch pętlach. Odcinki wyznaczono w trzech miastach - w Sosnowcu odbyła się próba na Expo Silesia, w Jaworznie kierowcy ścigali się na Sosinie, a w Mysłowicach na terenie hali sportowej i w parku Słupna. W sumie na trasie ścigało się 41 załóg w pojazdach różnych marek, w tym w nieśmiertelnym na polskich rajdach Fiacie 126p, czyli popularnym "maluchu".

4-rajd-niepodleglosci--prezydenciOprócz emocji sportowych i atrakcji przygotowanych dla mieszkańców, w trakcie zmagań rajdowców spotkali się także przedstawiciele władz miast wchodzących w kompleks "Trójkąta Trzech Cesarzy" - prezydent Sosnowca Kazimierz Górski, zastępca prezydenta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek oraz gospodarz imprezy - prezydent Mysłowic Edward Lasok. Prezydenci odwiedzili m.in. Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice oraz mieli możliwość rajdowej przejażdżki z polskim mistrzem kierownicy - Kajetanem Kajetanowiczem.