Spotkanie opłatkowe
2012-12-13 15:12

Spotkanie opłatkowe

Tradycją już jest, że w okresie przedświątecznym w naszym mieście odbywają się spotkania opłatkowe. W miniony wtorek, 12 grudnia na zaproszenie jaworznickiego koła Polskiego Związku Niewidomych, zrzeszającego osoby niewidome i niedowidzące przy świątecznym stole zasiedli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki oraz Ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski, proboszcz Kolegiaty Św. Wojciecha i Św. Katarzyny.

Poczuj magię Świąt
2012-12-13 15:07

Poczuj magię Świąt

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Aby Jaworzno zyskało niepowtarzalną, świąteczną atmosferę, w sobotę - 15 grudnia, przez 5 godzin - od 9:00 do 14:00, na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową odbędzie się kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy.

Betlejemskie Światełko Pokoju
2012-12-13 12:16

Betlejemskie Światełko Pokoju

Mieszkańcy Jaworzna po raz kolejny mogą w tym roku osobiście odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju. Do miasta przywiozą je harcerze. W środę - 19 grudnia po raz piąty przekażą światełko na ręce prezydenta Pawła Silberta.

Wsparcie dla niepełnosprawnych
2012-12-11 13:00

Wsparcie dla niepełnosprawnych

"Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III” to projekt, który będzie realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie w ramach rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Propozycja ta jest skierowana do osób z dysfunkcją ruchową, nieaktywnych zawodowo.

Koncert Noworoczny 2013
2012-12-11 12:38

Koncert Noworoczny 2013

Zgodnie z wieloletnią tradycją i tym razem jaworznianie będą mieli okazję przywitać Nowy Rok biorąc udział w Koncercie Noworocznym. Będzie to już XII edycja tego muzycznego wydarzenia, w którym uczestniczyć będą wyjątkowi artyści. Koncert poprowadzi Bogusław Kaczyński, wybitny znawca muzyki. Bilety są już w sprzedaży.

Jak uniknąć zamrożenia wody?
2012-12-07 13:45

Jak uniknąć zamrożenia wody?

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przypomina o zabezpieczeniu instalacji wodnokanalizacyjnej przed mrozem. Ochrona wodomierzy i przyłączy przed niskimi temperaturami nie jest trudna, ani kosztowana, a dzięki prostym działaniom możemy uniknąć kłopotliwych sytuacji.

Urząd czynny do godz. 12-ej
2012-12-07 12:28

Urząd czynny do godz. 12-ej

Szanowni Państwo, informujemy, że 24 i 31 grudnia 2012 r. - w Wigilię Bożego Narodzenia i w Sylwestra - wydziały i biura Urzędu Miejskiego w Jaworznie będą czynne od 8:00 do 12:00.

Krakowskie szopki znowu w Jaworznie
2012-12-07 10:32

Krakowskie szopki znowu w Jaworznie

„Gdzie się spełnił cud” - pod takim tytułem będzie się odbywała tegoroczna wystawa szopek krakowskich w jaworznickim Muzeum Miasta. Ekspozycje będzie można oglądać od najbliższego poniedziałku do końca stycznia. Główną atrakcją wystawy będzie fragment kolekcji wyjątkowo pięknych szopek pochodzących ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Od.Nowiony Rynek coraz bliżej
2012-12-06 11:55

Od.Nowiony Rynek coraz bliżej

W tym roku - w ramach projektu Rynek Od.Nowa - zmodernizowano już ul. Św. Barbary oraz wybudowano wjazd na parking pod halą od strony ul. Królowej Jadwigi. Obecnie trwa remont ulicy Zielonej, rozpoczynają się również prace, które swoim zakresem obejmują modernizację płyty najważniejszego w mieście placu i zagospodarowanie jego otoczenia. Harmonogram robót przewiduje, że już jesienią przyszłego roku Jaworzno będzie miało nowy rynek, na którym znajdą się m.in. wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanny, skoczki wodne i jawor. Dzięki inwestycji rynek ma szansę dorównać estetyką bibliotece i muzeum, a całość stanie się prawdziwym centrum miasta.

Nie daj się oskubać w sieci!
2012-12-06 11:10

Nie daj się oskubać w sieci!

W sklepach tłok. Przeglądasz oferty internetowych sprzedawców. Liczba kupionych prezentów - zero. Czasu coraz mniej. Znajdujesz w sklepie wirtualnym: kolekcję płyt w atrakcyjnej cenie. To okazja czy pułapka? Poznaj siedem kroków przygotowanych ułatwiających poruszanie się w wirtualnych sklepach.