Czad - cichy zabójca
2012-12-05 13:44

Czad - cichy zabójca

W okresie sezonu grzewczego nasilają się przypadki zatrucia tlenkiem węgla, czyli czadem. Ten gromadzący się w powietrzu gaz jest niewidoczny i pozbawiony zapachu, i dlatego, ze względu na sposób działania na organizm ludzki, zwany jest cichym zabójcą. Aby ograniczyć ilość tragicznych wypadków spowodowanych zatruciami czadem funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przygotowali poradnik pokazujący jak uniknąć zagrożenia.

Nadchodzi śmieciowa rewolucja
2012-12-05 09:21

Nadchodzi śmieciowa rewolucja

Czy segregacja odpadów się opłaca, jakie zmiany dla mieszkańców przyniesie nowy system gospodarowania odpadami i jak będzie wyglądać "walka" z nielegalnymi wysypiskami? Na te i inne pytania odpowiada Tomasz Bachowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Nowa sieć wodociągowa na Podłężu
2012-12-04 15:44

Nowa sieć wodociągowa na Podłężu

Trwają kolejne prace wodociągowe na Podłężu. Tym razem w rejonie ulicy Towarowej powstaje nowa sieć wodociągowa. Jej wartość szacowana jest na pół miliona zł.

Jubileusze pożycia małżeńskiego
2012-12-04 14:11

Jubileusze pożycia małżeńskiego

W ubiegłym tygodniu dwadzieścia dwie jaworznickie pary świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości w Urzędzie Miejskim Prezydent Miasta Paweł Silbert odznaczył jubilatów "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta RP.

Energia - Efekt - Środowisko
2012-12-04 11:50

Energia - Efekt - Środowisko

Dwa programy - SOWA - dotyczący energooszczędnego oświetlenia zewnętrznego oraz GAZELA - poświęcony ekologicznym formom transportu, były głównymi tematami LIII Forum Energia - Efekt - Środowisko, które odbyło się 28 listopada w Warszawie. Na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek zaprezentował doświadczenia we wdrażaniu energooszczędnego oświetlenia w Jaworznie.

Barbórka 2012
2012-12-04 10:40

Barbórka 2012

Jak co roku, z okazji Dnia Górnika przed Urzędem Miejskim pojawiła się orkiestra górnicza. Z muzykami spotkali się Prezydent Miasta Paweł Silbert, Zastępcy Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki i Tadeusz Kaczmarek, a także Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny. Prezydent złożył orkiestrze życzenia, a także podziękował za piękną tradycję, dzięki której co roku podczas Barbórki mieszkańcy Jaworzna mogą usłyszeć pod oknami swoich domów muzykę w wykonaniu orkiestry.

Dyskusja o środkach unijnych
2012-12-03 14:27

Dyskusja o środkach unijnych

W ubiegły czwartek prezydent Paweł Silbert wziął udział w konferencji podsumowującej dotychczasowe działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz poświęconej omówieniu propozycji dalszego rozdziału środków unijnych w latach 2014-2020. Włodarze miast należących do Subregionu Centralnego dyskutowali razem z marszałkiem Adamem Matusiewiczem także o wpływie inwestycji unijnych na rozwój centralnej części Województwa Śląskiego.

Po spotkaniach z mieszkańcami
2012-12-03 14:05

Po spotkaniach z mieszkańcami

W ubiegłym tygodniu na osiedlu Jeziorki odbyło się ostatnie z cyklu 18 spotkań Prezydenta Miasta z mieszkańcami w sprawie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Spotkania to element kampanii informacyjnej, która objęła swym zasięgiem całe miasto. Już wkrótce do mieszkańców trafi również specjalny folder informacyjny, w którym w szczegółach zostanie opisany nowy system.

Szermierze na podium
2012-12-03 14:31

Szermierze na podium

Szermierze z Jaworzna zdobyli medale na Mistrzostwach Polski w Szermierce na Wózkach, które odbyły się w Warszawie. Srebrny medal wywalczył Mateusz Proksa, a brązowy Patrycja Haręza. Wszyscy jaworzniccy zawodnicy reprezentowali barwy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "RATOWNIK GÓRNICZY" oraz Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Konkurs "Zdrowo Najedzeni"
2012-12-03 12:17

Konkurs "Zdrowo Najedzeni"

Tesco dla Szkół - "Zdrowo Najedzeni" to konkurs filmowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego tematem jest zdrowe i racjonalne odżywianie. Aby wziąć w nim udział wystarczy nakręcić dwuminutowy filmik dotyczący zdrowego żywienia, a potem czekać na głosy internautów. W konkursowych zmaganiach Jaworzno reprezentują uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie.