Kibice Szczakowianki u prezydenta
2012-12-03 11:15

Kibice Szczakowianki u prezydenta

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej kibice Szczakowianki złożyli na ręce prezydenta Pawła Silberta pismo, w którym wnioskują o zwiększenie wsparcia finansowego dla klubu ze strony Gminy. Przed rozpoczęciem obrad przedstawiciele kibiców spotkali się w tej sprawie z Zastępcą Prezydenta Miasta Tadeuszem Kaczmarkiem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Bańkowskim.

319 obsłuży trasę Jaworzno-Chrzanów
2012-12-03 11:22

319 obsłuży trasę Jaworzno-Chrzanów

Dobre wieści dla podróżujących na trasie Jaworzno - Chrzanów. Dzięki prowadzonym z inicjatywy prezydenta Pawła Silberta rozmowom doszło do porozumienia, w wyniku którego linia autobusowa 319 zostanie utrzymana. Dodatkowo, by usprawnić komunikację, od nowego roku trasa "J-tki" zostanie wydłużona do przystanku "Cezarówka Autostrada".

Rondo na Matejki gotowe
2012-11-30 14:59

Rondo na Matejki gotowe

Zgodnie z pierwotnym planem inwestycji, dzisiaj firma Drogopol zakończy prace związane z budową ronda i kładki w rejonie skrzyżowania ulicy Matejki z Trasą Śródmiejską. W związku z koniecznością uzyskania odbiorów technicznych od organów wojewódzkich, droga nie może być jeszcze oddana do użytku kierowców, jednak po przebudowanej trasie będą już od poniedziałku kursowały autobusy PKM.

Podatki nieznacznie, ale w górę
2012-11-30 14:32

Podatki nieznacznie, ale w górę

Na wczorajszej sesji radni podjęli uchwały o stawkach podatków lokalnych w 2013 roku. Zgodnie z ich decyzją opłaty te ulegną w Jaworznie, podobnie jak w większości miast Polski, niewielkiej zmianie.

Sprzedaż lokali użytkowych
2012-11-30 14:13

Sprzedaż lokali użytkowych

Gmina zdecydowała się na sprzedaż części posiadanych lokali użytkowych. Jeszcze w tym roku do przetargu przeznaczonych zostało w sumie dziesięć nieruchomości na Osiedlu Stałym i w centrum Jaworzna.

Kolejny odcinek kanalizacji gotowy
2012-11-29 10:01

Kolejny odcinek kanalizacji gotowy

Dobiegła końca budowa kanalizacji na ulicy Pniaka. Nowo powstały odcinek rozpoczyna się od skrzyżowania z ul. Przemysłową i prowadzi do skrzyżowania ulic Poniatowskiego i Pożarowej. Koszt trwającej ponad 2 miesiące inwestycji wyniósł 127 tys. zł.

Plakat i grafika użytkowa
2012-11-28 14:11

Plakat i grafika użytkowa

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza wszystkich pasjonatów sztuki użytkowej na wystawę pn. "Plakat i grafika użytkowa jaworznickiego muzeum", autorstwa Sławomira Śląskiego. Wernisaż wystawy, którą będzie można oglądać do połowy stycznia, zaplanowano na czwartek - 29 listopada.

Konferencja na temat przemocy
2012-11-27 10:47

Konferencja na temat przemocy

„Jaworzno stawia na rodzinę – Słowo rani bardziej niż ręka” - to hasło dobiegającego końca projektu, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Konferencja podsumowująca projekt, który realizowany jest w Jaworznie od września, odbędzie się 5 grudnia, o godz. 9:00, w sali obrad Urzędu Miejskiego.

Podglądamy modernizację rynku
2012-11-28 13:15

Podglądamy modernizację rynku

Prace na centralnym placu miasta w ramach projektu Rynek Od.Nowa będą kolejnymi, które będzie można na bieżąco śledzić na ekranie swojego komputera. Właśnie dzisiaj uruchomiona została kamera, dzięki której jaworznianie zainteresowani prowadzoną inwestycją mogą na bieżąco obserwować postęp robót, nawet bez wychodzenia z domu.

Drugi numer gazety już w gablotach
2012-11-28 10:36

Drugi numer gazety już w gablotach

Na przystankach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej pojawił się właśnie nowy numer "Gazety Przystankowej". Osoby oczekujące na autobus znajdą w niej bieżące informacje z miasta, a właściciele smartfonów po raz kolejny będą mogli zobaczyć także dodatkowe treści multimedialne "zakodowane" w zdjęciach.