Finał konkursu "Góry nasze Góry"
2012-11-28 10:16

Finał konkursu "Góry nasze Góry"

Zakończyła się XI edycja konkursu pn. Góry nasze Góry, organizowanego przez jaworznicki oddział PTTK. W zmaganiach podzielonych na część teoretyczną oraz praktyczną brała udział młodzież z jaworznickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody zwycięzcom wręczyli we wtorek - 20 listopada - Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Bańkowski.

Dotacje dla organizacji pozarządowych
2012-11-27 10:50

Dotacje dla organizacji pozarządowych

Prawie 2 mln złotych trafi w 2013 r. do jaworznickich organizacji pozarządowych. Dzięki temu będą one mogły przejąć do realizacji część zadań, które są niezwykle ważne i istotne dla mieszkańców.

Wysokie notowania śląskiej Policji
2012-11-26 13:26

Wysokie notowania śląskiej Policji

Prawie 60 proc. mieszkańców województwa śląskiego uważa, że Policja skutecznie walczy z przestępczością a niemal 3/4 ankietowanych czuje się bezpiecznie w swojej okolicy. Tak wynika z Polskiego Badania Przestępczości, które było wykonane na zlecenie Komendy Głównej Policji.

Nowy wykonawca sieci
2012-11-26 12:57

Nowy wykonawca sieci

Firma AKRONET, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przygotowanie projektu sieci światłowodowej oraz jej budowę, odstąpiła od podpisania umowy z miastem. W takim przypadku na wykonawcę zlecenia została wybrana spółka ATM Systemy Informatyczne z Warszawy, która uzyskała drugą najwyższą ocenę w postępowaniu i to właśnie ona do listopada 2013 r. wybuduje w Jaworznie 30 km łączy.

Ruszyły prace w rynku (film)
2012-11-26 10:45

Ruszyły prace w rynku (film)

Po serii remontów przeprowadzonych na ulicach przylegających do jaworznickiego rynku, jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace na samej płycie głównej. Wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanny, skoczki wodne i jawor - te elementy już w drugiej połowie 2013 roku pojawią się w rynku. Dzięki temu „serce miasta” zyska całkiem nowe oblicze.

Wybrano Ortograficznego Mistrza Jaworzna
2012-11-23 12:53

Wybrano Ortograficznego Mistrza Jaworzna

Już po raz dziesiąty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jaworznie był gospodarzem ortograficznych zmagań, których celem było wyłonienie jaworznickiego mistrza ortografii. W konkursie udział wzięli uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy.

Oddzwaniaj z głową!
2012-11-23 10:31

Oddzwaniaj z głową!

Urząd Komunikacji Elektronicznej otrzymuje sygnały od abonentów oraz samych przedsiębiorców telekomunikacyjnych o nowym niepokojącym zjawisku, którego skala w ostatnim czasie nabiera niepokojącego wymiaru. Sprawa dotyczy metody oszukiwania użytkowników usług telefonicznych, najczęściej abonentów sieci telefonii komórkowych poprzez wykorzystywanie ich  skłonności do oddzwaniania na nieodebrane połączenia.

Wyjątkowe zajęcia w Przechowalni Artystycznej
2012-11-21 12:50

Wyjątkowe zajęcia w Przechowalni Artystycznej

Od początku października Teatr Sztuk przygotowuje cyklicznie ciekawą propozycję na sobotnie przedpołudnie dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. W godzinach od 11.00 do 13.00 najmłodsi mogą miło spędzić czas w Przechowalni Artystycznej. Tym razem spotkanie będzie wyjątkowe, ponieważ dzieci będą brały udział w projekcie DAJĘ ODDECH, w ramach którego nauczą się udzielania pierwszej pomocy.

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze
2012-11-16 11:32

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze

Jaworzno po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji pomocowej pn. "Szlachetna paczka". Głównym założeniem prowadzonej od 2001 r. kampanii jest idea przekazywania potrzebującym bezpośredniej pomocy - tak by była ona jak najbardziej skuteczna, konkretna i sensowna. W samym Jaworznie na pomoc czeka 13 rodzin, a w całym kraju jest ich kilka tysięcy.

Jaworzno na Investfield 2012
2012-11-21 10:30

Jaworzno na Investfield 2012

Podczas trwającego w Poznaniu Salonu Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, przedstawiciele samorządów lokalnych prezentują oferty swoich regionów. Także Jaworzno przedstawia tam swoja propozycję inwestycyjną oraz potencjał gospodarczy miasta. Targi potrwają do 23 listopada a udział w prestiżowej imprezie wystawienniczej jest częścią trwającej kampanii wizerunkowej, realizowanej pod hasłem "Jaworzno. Daj się wciągnąć".